Hamáček chce pozastavit činnost Soukupova Listu. To bude haló

FB TV Barrandov

Aréna Jaromíra Soukupa | FOTO: FB TV Barrandov

Ministr vnitra se rozhodl, že nechá přezkoumat a možná i pozastavit činnost politického hnutí, které nese jméno Jaromíra Soukupa. V totiž podle Deníku N pondělí poslal svůj návrh do mezirezortního připomínkového řízení. LIST totiž dostatečně rychle neustavil své orgány. Hamáček se teď může těšit na smršť urážek ze strany majitele TV Barrandov.

Politické ambice Jaromíra Soukupa jsou všeobecně známé. Zkoušel to před lety jako sponzor Strany zelených i Věcí veřejných, letos se chtěl pokusit oslovit voliče vlastním projektem. „Velkolepé“ prohlášení v pořadu Moje zprávy ovšem téměř nikoho nezasáhlo. Soukup měl velkou práci s tím, aby vůbec sehnal dostatečný počet hlasů, aby hnutí mohlo být zaregistrováno.

FB TV Barrandov

To se mu nakonec povedlo, ale od počátku bylo jasné, že se jedná o velmi podivnou záležitost. List, nesoucí jméno majitele televizního kanálu, totiž nezakládal sám Soukup, ale jeho tři kamarádi z boxu. Už tehdy bylo zřejmé, že se nejspíše jedná pouze o pokus na sebe opět upozornit.

Proto je také možné, že se Soukup a jeho spolupracovníci vůbec nehnali do toho, aby potřebné orgány ustanovili a hnutí začalo fungovat. Navíc muselo být každému jasné, že se chystá pouze další ostuda, ze které má majitel TV Barrandov dlouhodobě ušitý kabát. Tak či tak, je pravděpodobné, že se ministr vnitra dočká velké kritiky, co si to k Jaromíru Soukupovi dovolil.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner