Hamáček chtěl nasbírat body. Lidé se mu za video s bojovníkem MMA vysmáli

Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) (ČTK)

Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) | FOTO: ČTK

Pro úspěch ve volbách jsou zřejmě ochotni někteří politici udělat cokoli. Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se objevil ve videu po boku zápasníka MMA Václava Mikuláška známého pod přezdívkou Baba Jaga. Hamáček prý přijal výzvu a dorazil na trénink. Mnoho pozitivních reakcí však šéf sociálních demokratů nesklidil, lidé na sociálních sítích si z něj naopak dělají legraci.

„Přijal jsem výzvu,“ oznámil na twitteru Hamáček a přiložil odkaz na několikasekundové video. Na záběrech je vidět zápasník MMA Václav Mikulášek, v závěru se na krátkou chvíli proti němu objeví šéf sociálních demokratů se sveřepým výrazem a chráničem zubů.

„Lidi asi ví, jaký názor mám na politiku, je mi to úplně jedno. Jednou sedíme v gymu (tělocvičně) a kluci říkali, že si uděláme z někoho p*del. No tak jsem napsal panu Janu Hamáčkovi: Přijď na trénink. A on přišel. Jako že klobouk dolů, málokdo přijde,“ napsal u videa sám Mikulášek.

Pokud mělo video za cíl nahnat Hamáčkovi politické body, zřejmě se minulo účinkem. Lidé na sociálních sítích se mu totiž jen smějí. „Tohle je tak neskutečně ubohé, že mě to překvapuje i u vás,“ komentoval na twitteru například Josef. „Ty už fakt nevíš, co udělat, abys přelezl v říjnu těch 5 procent, co?“ zeptal se šéfa sociálních demokratů František.

Miloš Zeman s Vladimirem Putinem (ČTK)

„Pustila jsem si to asi 5x a furt tam jenom ceníte zuby. Žádný zápas tam není. To má pokračování? Jsem zmatena,“ reagovala paní Michaela. „Vyzývám vás, položte funkce a podejte na sebe trestní oznámení, přiznejte se a běžte sedět,“ vzkázal Hamáčkovi pan Vojtěch.

Do diskuze se zapojil také senátor Václav Láska (Senátor 21). „Škoda, že už nemáte stejnou odvahu přijít k nám do senátu odpovědět nám na otázky, co jste chtěl po odhalení kauzy Vrbětice řešit v Moskvě. Zvali jsme vás již čtyřikrát,“ okomentoval.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]