Hamáček kritizuje Českou televizi. Maláčová se za „debila“ prý omlouvat nemusí

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) (ČTK)

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) | FOTO: ČTK

Vicepremiér a předseda ČSSD Jan Hamáček nevidí důvod k tomu, aby se ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) omlouvala premiérovi Andreji Babišovi (ANO) za to, že ho označila za debila. Záznam slov ministryně pořízený mimo kameru po skončení rozhovoru zveřejnila Česká televize (ČT) v nedělním publicistickém pořadu 168 hodin. Hamáček dnes Rádiu Impuls z Babišova svěřenského fondu řekl, že událost nejvíc vypovídá o etice ČT, chování televize je podle něj v tomto případě za hranou. Vyjádření České televize ČTK zjišťuje.

„To je bordel, co ten Babiš udělal. A teďkon to všichni musíme slíznout. To je debil, pardon, s prominutím,“ řekla Maláčová v odvysílaném záznamu. Hamáček k tomu sdělil svůj komentář, že ČT se specializuje na to, že se tváří, že vypíná kameru, a pak čeká, „na čem politika uloví“. Podle předsedy sociálních demokratů je taková žurnalistika za hranou.

 

Maláčová serveru CNN Prima News řekla, že se vyjádřila v emocích. „Když máte velkou zodpovědnost, bez nich to prostě někdy nejde, nejsem robot. Jsme uprostřed druhé vlny pandemie a pro mě je priorita řešit tyto bezprecedentní problémy než jeden výrok,“ uvedla ministryně.

Pokud by se Maláčová vyjádřila na záznam, byla by situace jiná, míní Hamáček. „Kdyby to bylo na záznam, tak neřeknu ani popel a paní ministryně by se měla omluvit. Tohle ale byl podraz ze strany České televize,“ řekl. K omluvě proto nevidí důvod. „Ani na koaliční radě jsme o tom nemluvili, z mého pohledu je to za námi,“ dodal.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]