Hamáček lhal veřejnosti, řekl Fiala. Nervózní vicepremiér nedokázal vysvětlit Vrbětice

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). (Tony Havlík/FORUM 24)

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). | FOTO: Tony Havlík/FORUM 24

Ministr vnitra Jan Hamáček byl hostem pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News. Proti němu seděli předsedové ODS a Pirátů Petr Fiala a Ivan Bartoš. Hamáček se snažil vysvětlit dění kolem své, na poslední chvíli zrušené, cesty do Moskvy, avšak oba opoziční politici dali najevo, že ministr vnitra nedodal jasné odpovědi.

Hamáček prvních šest minut pořadu odbíhal od otázky moderátorky na to, zda chtěl, nebo nechtěl jet do Moskvy. Bylo to neodpovědné, diletantské, špatné a ještě o tom lžete, řekl mu Fiala s tím, že vicepremiér odvolal ministra zahraničí Tomáše Petříčka pár dní před celou akcí, což dokazuje, že vláda postupovala chaoticky. Pan Hamáček si chtěl zase obléknout červený svetr, doplnil Bartoš.

Největší rusofobové tady hrají do karet ruské propagandě. Chci slyšet, kde je ten svědek, opakoval Hamáček stále s odkazem na článek serveru Seznam Zprávy od novináře Janka Kroupy. Koalice SPOLU říkala, že jsem vlastizrádce, uvedl několikrát ministr vnitra s tím, že vláda podle něj celou situaci zvládla.

Fiala i Bartoš Hamáčkovi připomněli, že veřejnosti neříkal pravdu a nedokázal nic vysvětlit. To podle mě stačí. Je to na rezignaci. Ten příběh o tom, že jste si chtěl domů pozvat velvyslance, to je přece směšné, prohlásil Fiala. Hamáček je přesvědčen o tom, že se ukáže, že se žádný vlastizrádný čin nestal.

Ministr vnitra v teleizi řekl, že podal trestní oznámení na konkrétní novináře serveru Seznam Zprávy, a celou akci označil za úspěšnou.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]