Hamáček nechápe, co se lidem nelíbí na přepadovce Maláčové a Stropnického

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a první místopředseda vlády, ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček. (ČTK)

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a první místopředseda vlády, ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček. | FOTO: ČTK

Jan Hamáček, dle svého sebepojetí muž probodaný šípy křivd, nepochopení a útoků, brání akci Jany Maláčové. Ta se spolu s novou nadějí kampaně ČSSD Matějem Stropnickým náhle zjevila v jednom podniku a vyšetřovala, jak se tam zaměstnancům daří.

Na twitteru šéf ČSSD a ministr vnitra píše: „Nechápu hysterii, která vznikla kolem kontroly dodržování zákoníku práce. I mně samotnému chodí celá řada podnětů od zaměstnanců, stěžujících si na podmínky na pracovišti. ČSSD je tu od toho, aby se zaměstnanců zastávala, a to přesně @JMalacova dělá.“

Podstatné výtky už od lidí na twitteru dostal. Citujeme (bez úprav):

Jako vážně ne??? Ani Vám není divná představa, že si po Vaši firmě chodí pan Stropnický, baví se se zaměstnanci, fotí si stroje a interiér dílen a pak si to dává na Facebook?? Vám asi ne… Ale stát se to v mojí firmě, tak už letí trestní oznámení.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

My chápeme, že vy to nechápete. Majitel firmy ve svém FB postu také nijak nezpochybňuje právo inspektorátu práce na kontrolu, ale odmítá, aby probíhala formou předvolební kampaně a aby tam byli lidé, kteří k ní nemají žádné oprávnění.

Když už jste v tom, zkuste se zeptat zaměstnanců např. Vodňanské drůbeže.

Paní Maláčová tímto zneužívá výkon státního úřadu ke své předvolební kampani. Podle mě je to za červenou linií. Druhá věc je, že za vlády ANO a ČSSD se podnikatelé berou jako sprostí podezřelí. Jen tak někam bez důvodu/podezření naběhnout je obyčejná buzerace.

Nepřemýšlel jste o tom, že lidem ani tak nevadí prováděná kontrola, ale že jim vadí způsob provedení. Podle toho, co jsem četl a viděl, tak to vypadalo téměř jako zátah proti narkomafii. Prostě to paní Jana i s panem Stropnickým podělali a nedá se nic dělat….

Ano, v tom je v podstatě ten problém. Zpracovávání předmětů, kterým se říká Vodňanské kuře nebo Kostelecké uzeniny, takovou pozornost bdělých socialistů nevzbudilo.

Volby se blíží a politici v sobě najednou probudili zájem o vybavení nemocnic, parkoviště u zoologické zahrady, sportovce a domovy seniorů. Že by se (už několikátý) ministr dopravy za ANO postavil někam do polí a ohlásil, že tam už měla být několik let slíbená dálnice a není, to se nestane. Nebo že by Andrej Babiš v doprovodu momentálního ministra zdravotnictví a několika bývalých (jím také jmenovaných) obešel desítky tisíc hrobů obětí covidu, které jdou na vrub dnešní neschopné a zmatené vládě, toho se od ANO, ČSSD a je podporujících komunistů nedočkáme. Sehrát komedii ve žlutých reflexních vestách a fotit si v továrně selfíčka, to by jim šlo.

Vladimir Putin a Kim Čong-un také obcházejí různé „provozy“, se zájmem se dívají, jak to tam vlastně vypadá, a něco „zjišťují“. Jsou to pořád stejné obrázky. Hle, jak jsme starostliví! Celou akci naštěstí plně vysvětluje přítomnost Matěje Stropnického, celoživotního odborníka na to, jak vypadá nějaká továrna nebo dílna zevnitř. Nikoho lepšího skutečně nešlo najít. Svým způsobem.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články