Hamáček po jednání s prezidentem neřekl nic. Kalousek má o důvodu jasno

Miroslav Kalousek (ČTK)

Miroslav Kalousek | FOTO: ČTK

Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v úterý zhruba hodinu a půl obědval s prezidentem Milošem Zemanem. Co spolu však řešili, není jasné. Šéf sociálních demokratů totiž po jednání s novináři odmítl komunikovat. Miroslav Kalousek (TOP 09) si to vyložil po svém.

Prezident Miloš Zeman v úterý po poledni přijal na Pražském hradě vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD). Po pravidelném pracovním obědě však ministr vnitra ignoroval čekající novináře, nasedl do auta a odjel. Schůzku odmítl komentovat také mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Je pravděpodobné, že Zeman s Hamáčkem rozebíral aktuální politická témata, jistě došlo také na diskusi o pondělním usnesení vlády ohledně ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelky.

Jaká však byla konkrétní náplň jednání, jisté není. Miroslav Kalousek v tom však má jasno. „Vykládám si to tak, že za hodinu a půl neslyšel od pana prezidenta nic, co by mohl zveřejnit před 22. hodinou,“ glosoval vtipně na twitteru.

Nejde však o první takové chování vicepremiéra Hamáčka. Sdílnější nebyl ani po minulém setkání s prezidentem Zemanem na začátku června, kdy se u čekajících novinářů nezastavil. Stejně tomu bylo i nyní.

V úterý u prezidenta ale nebyl pouze šéf sociálních demokratů Jan Hamáček. „Prezident republiky Miloš Zeman přijal na Pražském hradě na jeho žádost ministra zemědělství Miroslava Tomana,“ oznámil odpoledne mluvčí Pražského hradu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]