Hamáček: Po podrazu se Šmardou už Babišovi tolik nevěřím

ČTK

Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček | FOTO: ČTK

Předseda ČSSD se opět ukázal jako slabý politik. Místo toho, aby se otevřeně postavil k současné situaci kolem trestního stíhání Andreje Babiše, krouží kolem podstaty věci. Chce si prý počkat, jak celá kauza dopadne, a poté teprve možná řekne svůj názor. Jan Hamáček stále opakuje stejná tvrzení a pořád dokola dokazuje, proč jsou sociální demokraté v současnosti nevolitelní.

V rozhovoru pro DVTV sice Hamáček připustil, že premiérovi v současné době už tolik nevěří, ale to se netýká Čapího hnízda. Ministr vnitra je pouze dotčen, že si Babiš dovolil po návratu z dovolené odmítnout Michala Šmardu jako ministra kultury. „Od té doby, co mě podrazil, už mu tolik nevěřím,“ řekl Hamáček Daniele Drtinové.

Zároveň předseda vládní strany prohlásil, že Babiš dělá ramena až v momentě, kdy je problém vyřešen, a přitom v době krize mlčel. Hamáček také řekl, že si premiér nedovolí při osobní schůzce kritizovat jeho stranu tak, jak to dělá při prezentaci před médii.

Pozoruhodně se ovšem šéf ČSSD neohradil proti chování Miloše Zemana. Podle Hamáčka má prezident pevné názory, ale při společných jednáních mezi nimi nedochází k hádkám. To by mohlo vysvětlit, proč se sociální demokraté nechtějí přidat k ústavní žalobě na prezidenta.

„Kdyby byla jenom kvůli kauze na ministerstvu kultury, tak vůbec neváháme. Takhle je to špatně napsané a místo žaloby se jedná pouze o seznam hříchů Miloše Zemana,“ vysvětlil Jan Hamáček v DVTV.

Zdá se tedy, že všechny spory jsou urovnány a ČSSD bude i nadále ve vládě poslouchat pokyny Andreje Babiše, aniž by cokoliv namítala.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner