Hamáček se snaží sám sebe zbavit odpovědnosti za současnou krizi

Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD)

Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček | FOTO: ČSSD

Kouzlo červeného svetru vicepremiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka nejspíš na podzim už nefunguje. Ač na billboardech před krajskými a senátními volbami sliboval, že „nás ochrání“, nyní se ze sebe snaží alespoň na sociálních sítích nenápadně udělat člověka, který neměl dost informací. Je to stejně trapné jako celá účast sociální demokracie ve vládě.

Když zakladatel Hlídače státu Michal Bláha na twitteru v souvislosti s Hamáčkovým vyjádřením pro deník Právo o tom, že „pokud nic neuděláme, budou mrtvoly v ulicích“, připomněl, že šéf ČSSD má po celou dobu krize k dispozici data od expertů z ministerstva zdravotnictví i mimo ně, dočkal se zajímavé reakce.

Novinář Michal Kubal vznesl dotaz: „Dostával ta čísla?“ A Hamáček odpověděl: „Michal Kubal ví, proč se ptá, ale to teď nemá cenu rozebírat.“

Dál už Hamáček nereagoval a na dotaz deníku FORUM 24, zda chce říci, že ze své pozice neměl přístup k potřebným číslům, neodpověděl. On totiž předseda ČSSD volí nejspíše podobnou taktiku jako jeho šéf Babiš: schováme se za záda Romanu Prymulovi a počkáme, co bude dál.

FORUM 24 (archiv)

Ano, naše vláda je v takovém průšvihu, jaký jsme tu neměli od roku 1989. Na jaře se ale zdálo, že Hamáček se alespoň snaží hovořit jako člověk, který má kontakt s realitou.

A teď mu připadá normální jen tak záhadně něco podotknout? A i kdyby to byla pravda, není to ještě horší, že si jako ministr vnitra nedokáže zjednat pořádek?

Ono se ale není čemu divit. Andrej Babiš jednal s ČSSD od počátku jako s onucí. Teď tomu nebude jinak a až krize skončí, Babiš všechny problémy hodí na opozici i na koaliční partnery.

Jan Hamáček ale přesto každým dalším krokem dokazuje, že jeho strana směřuje tam, kam patří – do propadliště dějin.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]