Hamáček se Štěchem si dnes nepřipijí se Zemanem. Provařil, že podlézají Číně

Jan Hamáček, Miloš Zeman a Milan Štěch (ČTK)

Jan Hamáček, Miloš Zeman a Milan Štěch | FOTO: ČTK

Je to pár dní, kdy přední ústavní činitelé sepsali omluvu Číně za návštěvu dalajlamy a komunistickou zemi ubezpečili, že Česká republika je připravena se podvolit asijskému vlivu. Zeman, Sobotka, Štěch a Hamáček ohnuli hřbet a bez jakýchkoliv výčitek svědomí signovali ostudný dopis, zaslaný do Číny. Dnes se dva z těchto politiků rozčilují, že jejich hanebnost vyšla najevo.

Předseda senátu Štěch i šéf poslanecké sněmovny Hamáček sice neměli problém s tím zaprodat naši zem asijské velmoci, ale chtěli to udělat utajeně. Jejich nepochopitelné chování však vyšlo najevo a oba nyní musí nosit cejch pročínských zbabělců. Místo toho, aby se politici za své podpisy omluvili, chtějí svou nespokojenost dát najevo tím, že se dnes nezúčastní recepce po ceremoniálu, na kterém bude Miloš Zeman rozdávat vyznamenání.

Přeloženo do češtiny – dalajlama je zlo, Čínu podporujeme, ale zato, že se to dozvěděli občané, si 28.října nedáme chlebíček. Ostuda na druhou. Oba dva členové ČSSD opět předvedli voličům, že pokud hledají stranu, která chce zemi směřovat na západ, sociální demokraté takhle daleko ještě nedošli. Raději se stále budou podvolovat diktátu někoho silnějšího. Ať už jde o Čínu, Rusko, Zemana nebo Babiše. Bohuslav Sobotka zatím mlčí. Dopis podepsal také, ale evidentně s tím nemá problém a večer si klidně i přiťukne s hlavou státu a tajně mu oznámí, že ho bude podporovat při další volbě prezidenta.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]