Hamáček si hraje na ostrého hocha. Přitom dál kope hrob ČSSD

Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček  (ČTK)

Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček | FOTO: ČTK

To si takhle Jan Hamáček oblékl červený svetr a získal dojem, že jde o svetr kouzelný. Tedy že zázračně vrátí jeho skomírající straně procenta, která ztratila kvůli tomu, že se zaprodala s oligarchou Andrejem Babišem pro pár funkcí. Ač ministr vnitra a vicepremiér během koronavirové krize působil jako nejpříčetnější ze všech podivných postaviček na tiskových konferencích, nyní z jeho energie zbyla jen rádoby silácká vyjádření, občasné lži a ten svetr.

Byly to pro ČSSD hvězdné týdny. Blábolící premiér působil jako absolutní blázen, epidemiolog Roman Prymula chtěl zemi zadrátovat na dva roky a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch stál zhrouceně před novináři a vypadal, že se rozpláče. Člověk tak měl celkem radost, že vidí někoho, kdo mluví alespoň trochu rozumně, což byl právě Hamáček. Jenže měsíc se s měsícem sešel a máme tu nového Hamáčka. Tedy spíše starého.

Evropský parlament schválil rezoluci týkající se střetu zájmů Andreje Babiše a ČSSD nereagovala ani v nejmenším. Je to prý nejasné a rozhodne soud, i když se žádné soudní řízení nepovede, dotace jsou zastaveny a nikdo neví, co bude dál. To nijak nebrání ministrům sociální demokracie dál se pevně držet svých křesel.

Pojďme ale zpět k Hamáčkovi. Ten se rozhodl urazit památku zesnulého Jaroslava Kubery tím, že do médií vykládá, že psychický stav předsedy Senátu se zhoršil kvůli tomu, že jej senátoři nutili uskutečnit cestu na Tchaj-wan pod pohrůžkou, že ho jinak odvolají. Tato nebetyčná drzost, která je spojena s Hamáčkovým oddaným vztahem k Čínské lidové republice, je neuvěřitelná a nejspíše také žalovatelná.

Ani u toho ale Hamáček neskončil. V den výročí zavraždění Milady Horákové (a v den výročí jmenování vlády, v níž sedí a kterou drží u moci komunisté) uvedl, že „její jméno by si nikdo neměl přivlastňovat, je vzorem pro všechny“. Zjevná narážka na ty, kteří si toto smutné datum připomínají v souvislosti s vládou agenta StB, kde je Hamáček vicepremiérem.

Jestli si někdo chvíli myslel, že Jan Hamáček je racionální člověk, spletl se. Ministra vnitra ten majáček na autě tak okouzlil, že se ho jen tak nevzdá. A není pochyb o tom, že udělá všechno, aby si ho udržel co nejdéle.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]