Hamáček zahodil zbytky cti. Vtírá se Zemanovi a hraje si na kamaráda

Jan Hamáček, předseda ČSSD, ministr vnitra a vicepremiér Babišovy vlády (ČTK)

Jan Hamáček, předseda ČSSD, ministr vnitra a vicepremiér Babišovy vlády | FOTO: ČTK

Doby, kdy byl Jan Hamáček nenápadným politikem, o jehož existenci věděli jen poslanci, kolegové v ČSSD a experti na politickou situaci u nás, jsou pryč. V současnosti je šéf sociálních demokratů a ministr vnitra znám všem. Ne však pro svou skvělou práci pro stát, nýbrž kvůli své podlézavosti. Své o tom ví premiér Babiš i prezident Zeman. Tomu se Hamáček vtírá i v tyto dny.

Během léta se odehrála trapná fraška kolem výměny ministra kultury. V hlavních rolích se předvedli Miloš Zeman a Jan Hamáček, drobnou stafáž dělali Andrej Babiš, Michal Šmarda a Antonín Staněk. Celá komedie ve výsledku ukázala pouze dvě věci. Prezident si v současnosti může dělat, co se mu zlíbí, a předseda ČSSD je pouhou rohožkou pro Zemanovy boty.

Není divu, sociální demokracie se od doby, kdy ji současná hlava státu řídila, hodně změnila. Jedná se o partaj, v níž se skupinky členů nesnesou s dalšími skupinkami, a tím vzniká velmi nervózní atmosféra. Navenek se to projevuje čím dál častěji, což má neblahý vliv především na voliče. Ti už ČSSD nevěří a ochotně se nechávají nalákat sliby Andreje Babiše a hnutí ANO.

Áčkoví umělci a příznivci Zemana: Michal David, Ivan Vyskočil a Jiří Krampol.  (ČTK)

Právě v tento moment má všechno zachránit politik, působící dojmem, že když na něj promluvíte zvýšeným hlasem, bude mít na krajíčku. Jan Hamáček svou roli „spasitele“ pochopil tak, že se musí za každou cenu domluvit s kýmkoliv, aby strana zůstala ve vládě. Nejčastěji se proto ustupuje Babišovi. Ten už ČSSD bere jako podržtašky, s nimiž si může mávat, jak se mu zachce.

Jednou za čas je třeba pochlebovat i prezidentovi. Jednou to bylo při nejmenování Miroslava Pocheho ministrem zahraničí, podruhé v „kauze“ Šmarda. Tehdy se sice Hamáček chvílemi tvářil jako důrazný politik, ale velmi rychle ho to přešlo. Vyšlo se vstříc Zemanovi a na ministerstvu kultury se rozkoukává Lubomír Zaorálek.

Po tom všem, kdy z šéfa ČSSD mají už všichni dobrý den a smějí se jeho slabošství, přichází další Hamáčkův výstup. Video k Zemanovým narozeninám. Ve stylu „Miloši, kamaráde“ přeje ministr vnitra prezidentovi vše nejlepší a ukazuje, že se nic od dob, kdy byl uťáplým poslancem, nezměnilo.

Blahopřání

Pane prezidente, všechno nejlepší k 75. narozeninám! 🌹

Zveřejnil(a) Jan Hamáček dne Sobota 28. září 2019

Prezident se dost aktivně snažil sociální demokraty dostat z vlády. Hamáček o tom dokonce nahlas hovořil do médií. Po několika týdnech je ovšem vše zapomenuto a Zeman je zase přítelem. S takovým přístupem už s ČSSD ve sněmovně, po příštích volbách, nepočítejme.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články