Hamáčkova schizofrenie: Po sedmi letech vlády s ANO se prý bojí vlády ANO

Ministr vnitra Jan Hamáček (twitter)

Ministr vnitra Jan Hamáček | FOTO: twitter

Předseda ČSSD Jan Hamáček navštívil sjezd Zelených. Tam sdělil převratnou myšlenku – největší hrozbou nadcházejících podzimních voleb je prý vláda hnutí ANO s ODS. Kromě toho, že Občanská demokratická strana s Andrejem Babišem vůbec vládnout nechce, nejspíš nějak nezaznamenal, že je to právě on, kdo již léta asistuje u vládnutí oligarchy, který ničí tuto zemi. A nyní to doslova stojí životy.

„Pokud Česká republika bude směřovat k vládě ANO a ODS, tak budu v našem potenciálním společném projektu navrhovat, abychom se veřejně zavázali, že taková vláda nevznikne za žádných okolností s naší podporou,“ řekl mj. Hamáček, který by byl rád, kdyby sociální demokracie se Zelenými spolupracovala.

Obrana před Babišem (FORUM 24)

Ten deklarovaný zájem o spolupráci je snad ještě zábavnější než fakt, že Hamáček zapomíná, s kým to vlastně sedí ve vládě. Jak přesně se zelenými vizemi souvisí holding Agrofert, otrava řeky Bečvy, zničená krajina, drancování venkova kvůli dotacím a řepka úplně všude? A na tom všem se právě Hamáček jako vicepremiér Babišovy vlády aktivně podílí. Asi zapomněl.

ODS byla již dvakrát podezřívána z toho, že zamíří s Babišem do vlády – zůstala v opozici. Je tedy opravdu úsměvné, když před takovým krokem varuje člověk, jehož strana asistuje u destrukce demokracie v České republice sedm let a ještě přitom skoro zničila sama sebe.

Chápeme, že by Hamáček rád našel alespoň nějakého spojence, protože aktuálně se počet voličů ČSSD dost podobá počtu voličů Zelených. Společného ale nemají vůbec nic. Ti, kdo sedí v Babišově vládě, jsou totiž jen kariéristé, kteří se chtějí zuby nehty držet svých ministerských postů a aut s majáčkem výměnou za přehlížení střetu zájmů, podvodů, lží a nyní také naprostého diletanství při řízení státu v době krize.

Vážně, pane Hamáčku, příště by bylo rozhodně lepší mlčet než se nadále ztrapňovat. I když chápeme, že za ta léta, kdy jste ustoupil úplně od všech zásad své strany, jsou hranice snesitelného tak nějak smazány.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]