Hamáčkovi se zhroutil svět a děti se ho prý ptají, kdy půjde do vězení. Jedna odpověď by tady byla

Vicepremiér a ministr vnitra v demisi Jan Hamáček (ČSSD)  (ČTK)

Vicepremiér a ministr vnitra v demisi Jan Hamáček (ČSSD) | FOTO: ČTK

Velmistr sebelítosti Jan Hamáček musí doma čelit otázkám svých dětí, kdy půjde do vězení, a přiznává, že se mu aktuálně zhroutil svět. Vicepremiér, ministr vnitra a předseda vládní strany ČSSD na to využívá bulvár, aby jeho slova správně zapůsobila a slzy dojetí zacloumaly méně zorientovaným čtenářem.

Ve skutečnosti opakovaně zneužívá v rozhovoru pro Blesk své politické a mocenské pozice a medializace k tomu, aby připravil veřejné mínění na svůj očekávaný soud s webem Seznam Zprávy. Novináře žaluje za tvrzení, že mezinárodní mlčení o ruském pozadí tragédie ve Vrběticích měl údajně vyměnit za milion ruských vakcín Sputnik V.  I proto mu prý chodí stovky nenávistných e-mailů, kde mu anonymové vyhrožují smrtí, aby následně vyčíslil svoji satisfakci na 10 milionů českých korun.

Eric Drooker

Už nic se však nedozvíme o tom, proč Hamáček vyměnil politický osud ČSSD za teplé místečko ve smrtící koalici s prokorupčním hnutím populistického a bezobsažného oligarchy. Ani slovo o volebním a programovém plánu na vzkříšení své politické strany, která raketovou rychlostí míří do politického zapomnění. Ani krátká zmínka o politické reflexi svých kroků a popíraní už popřených rozhodnutí při plánovaní cesty do Moskvy za vysněnou vakcínou.

Hamáček nelituje toho, co udělal v politice jako šéf koaliční strany, která hanebně promlčela všechny korupční a chaotické aféry hnutí Andreje Babiše a stala se jejich spoluviníkem. Hamáček nelituje bývalé voliče ČSSD, bývalé odstavené spolustraníky a tisíc a jeden důvod, který měl k odchodu z menšinové vlády. On jenom nestoudně zneužívá své rodiny a negativních emocí k manipulaci veřejným míněním a k nepřípustnému tlaku na soud ve věci článku o kauze Vrbětice. Bez ohledu na to, že jeho politické jméno a osobní čest už po všech osobních a vládních skandálech téměř žádnou cenu nemá.

Nikde není napsáno, že Hamáček půjde za údajnou velezradu do vězení. Díkybohu, v demokratické zemi o tom rozhodují nezávislé soudy a ne politici a novináři. Už dnes je však díky všem okolnostem jeho politické kariéry jasné, kam půjde Hamáček po podzimních parlamentních volbách. Měl by o tom svým dětem předem říct, aby je nezranil a neurazil. Nebude to nic slušného ani hezkého, ale bude to konečně pravda.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články