Hampl vládě: Vypnuli jste kompas a ani nemáte představu, kam chcete plout

repro Partie 25. 10. 2020, CNN Prima NEWS

Ekonom a bývalý člen bankovní rady České národní banky Mojmír Hampl v pořadu Partie | FOTO: repro Partie 25. 10. 2020, CNN Prima NEWS

Ekonom a bývalý člen bankovní rady České národní banky Mojmír Hampl ostře zkritizoval vládu v nedělní Partii na CNN Prima NEWS. Podle něj už vládě došla dobrá řešení. Zbývají jí už jen ta špatná a bude vládou mrtvých a dluhů.

repro YouTube/Český rozhlas Plus

„Rozšířila se nám epidemie papalášství. Je tu naprosto neakceptovatelná schůzka. Pan Babiš nechtěl jít do karantény, když se setkal s paní Rážovou. Panu Zemanovi nepřišlo vůbec divné trvat na tom, že budou oslavy 28. října. Je to obecný přístup řady lidí ve veřejném prostoru, a pak se dramaticky snižuje důvěra. Vláda je v rohu a žádné dobré řešení nemá,“ prohlásil Hampl.

„Tato vláda buď bude vládou dluhů a mrtvých, nebo dluhů, nebo mrtvých. Vláda všechno promarnila, zůstávají jí už jen špatné možnosti,“ dodal.

Podle Hampla byla vláda předem obeznámena s daty a nebyla schopna těchto informací využít. Vláda epidemii koronaviru podle něj nezvládla a lidé si budou muset poradit sami.

Ostrou výměnu názorů absolvoval s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO), která byla společně s předsedou Pirátů Ivanem Bartošem dalším hostem nedělní Partie. „A jde se na to!“ napsala odhodlaně Schillerová před začátkem pořadu na twitter.

„Pan Hampl popisuje stav na jaře, teď jsme mnohem dál, s daty se pracuje. Neustále hodnotíme čísla testování a tak dále. Není pravda, že se to nedělá,“ uvedla Schillerová.

Hampl se ale ohradil a Schillerové oponoval s tím, že vláda absolutně neví, kam směřuje a proč opatření dělá.

„Vypnuli jste kompas a ani nemáte představu, kam chcete plout. Rozpočet prakticky neexistuje,“ dodal Hampl.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner