Hana Lipovská chce do sněmovny. Dostala se do čela pardubické kandidátky za Volný blok

Hana Lipovská a Jana Bobošíková  (ČTK/Vít Šimánek)

Hana Lipovská a Jana Bobošíková | FOTO: ČTK/Vít Šimánek

Radní České televize Hana Lipovská má poslanecké ambice. Bude totiž kandidovat do sněmovny za Volný blok, za politickou stranu, kterou spoluzaložila Jana Bobošíková a působí v ní i poslanec Lubomír Volný.

O kandidatuře radní Hany Lipovské svědčí rozhodnutí na víkendové pardubické konferenci, kde ji strana dosadila na první místo krajské kandidátní listiny. Lipovská oznámí podrobnosti  v pondělí na tiskové konferenci.

Michael Kocáb a Michal Pavlíček (ČTK)

Kromě kontroverzní radní ČT bude za stranu kandidovat také poslanec Lubomír Volný, na pražské kandidátce pak bývalá politička Jana Bobošíková a za Jihomoravský kraj zpěvačka Ilona Csáková.

Informace přichází krátce poté, co se v médiích objevila fotka, na níž v jednom z podniků nedaleko poslanecké sněmovny sedí Lipovská u stolu s Bobošíkovou, Volným i jeho stranickým kolegou poslancem Marianem Bojkem.

Euroskeptický a nacionalistický Volný blok oficiálně oznámil svůj zájem o boj o poslanecké mandáty letos. V červnu strana oznámila spojení s Vandasovou extremistickou Dělnickou stranou sociální spravedlnosti (DSSS).

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]