Lipovská už chce hlavu ředitele ČT. Přes jeho odměnu, za pomoci faulů

Hana Lipovská a Dominik Duka (facebook)

Hana Lipovská a Dominik Duka | FOTO: facebook

Bobošíkové Hana Lipovská se za funkci upsala peklu. Jak se s tím vyrovná její duchovní pastýř Dominik Duka, který ji vyslal do Rady České televize, lze už předem spekulovat: sebereflexi jako obvykle nečekejme. Hana Lipovská totiž na Facebooku uveřejnila návrh vlastního usnesení na zítřejší schůzi Rady ČT, v němž avizuje nulový bonus, resp. nepřiznání byť jediné koruny odměny generálnímu řediteli televize Petru Dvořákovi za jeho práci v roce 2019.

Že zasedla v Radě ČT teprve před měsícem, jí ale v hodnocení vrcholového manažera České televize za minulý rok nepřekáží, právě naopak. Dokonce by prý nebyla od věci i Dvořákova penalizace, píše Lipovská. Fauly a manipulace, které k tomu pak veřejně používá, jsou až k nevíře. Přes stanovisko auditorů o vyrovnaném hospodaření ČT totiž dává Dvořákovi za vinu veškeré předpokládané potíže v budoucí ekonomice televize.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Sama skutečnost, že Česká televize jako nejdůvěryhodnější médium v zemi naplňuje veřejnou službu vrchovatě a do posledního puntíku televizního zákona, tedy od zpravodajství a publicistiky až po vzdělávání, dramatiku, atd. včetně faktu, že to něco stojí, ji zjevně nezajímá. Že ceny rostou a koncesionářský poplatek se inflace neinflace za deset let nepohnul ani o haléř, že Rada ČT v předchozím složení už zkraje roku prosadila miliardový finanční polštář pro ČT až do roku 2024 a že veřejnoprávní instituce není prostě televize Noe, Lipovská samozřejmě ví.

Nic z toho se od ní ale nedozvíme, nehodí se to do krámu. Její nula místo roční odměny generálního ředitele ČT se totiž rovná konci Petra Dvořáka v čele vlivné veřejnoprávní instituce. Popravčí tažení slečny radní, jež hraje na českou závist a tolik konvenuje Zemanovi, Babišovi, Klausům a komunistům s nácky, se proto chytá všeho. Zručně manipuluje s fakty. Mlží a neříká všechno. Doslova revoluční je pak v této souvislosti její argument, že Petr Dvořák může za meziroční pokles celkového podílu diváků na vysílání České televize, když ten klesl z požadovaných 30 % na…29,99 %.

Tu máš nulu a mazej z Kavčích hor, Dvořáku! Ve smluvních parametrech pro udělení odměny má radní Lipovská ředitele veřejnoprávní televize také spíš za ředitele soukromé špuntárny. Jeho výkony chce totiž měřit ryze matematicky a s pevně danými kritérii. Už o pár řádek dál jej ale sama hodlá sankcionovat za naprosto neměřitelné výkony: žádnou odměnu si podle ní ředitel nezaslouží kvůli Reportérům ČT a jejich reportáži o Lidicích. Že stížnost poslanců ANO na reportáž odmítla jak Rada ČT, tak Rada pro rozhlasové a televizní vysílání a ve věci se osobně angažuje ausgerechnet Lipovské poradkyně Jana Bobošíková, nové radní nepřekáží.

A dál, nulu pro Dvořáka obhajuje nehorázným žonglováním s čísly soudních sporů, které jsou s Českou televizí vedeny nebo je vede sama. Přitom v roce 2019 padl (sic!) jeden pravomocný rozsudek ve prospěch žaloby na ČT. Další příklady, jak potopit Dvořáka, jsou obdobně tristní. Hana Lipovská je zkrátka nové koště v rukou nepřátel České televize. Jak dlouho stálo v koutě, než si jej všimla politika starých pořádků, nevíme. Že nezametá poctivě, ale jen to, za co ji pochválí její chlebodárci, je ale známý fakt. Hlava generálního ředitele, o kterou teď skrze jeho roční bonus s nehranou vervou usiluje, je ale přímým zatroubením do útoku, jehož pravým cílem je svoboda slova a nezávislost České televize.

Občan Dvořák by nulu od Lipovské jistě ve zdraví přežil, hlady neumře a profík s vlivným postem v Evropské vysílací unii se jen tak neztratí. Hůře na tom ale bude sebeúcta Hany Lipovské. Nula od nuly pojde…

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]