Hana Lipovská se diví. Nechápe, jak se novináři dozvěděli o jednání Rady České televize

Radní ČT Hana Lipovská a Lubomír Veselý (Petr Holy)

Radní ČT Hana Lipovská a Lubomír Veselý | FOTO: Petr Holy

Členka Rady České televize Hana Lipovská se pustila do novinářů veřejnoprávního média. Na sociální síti se podivila nad tím, jak se dozvěděli o termínu jednání a místnosti, ve které radní ve středu zasedali. Jednání kontrolního orgánu televize dokonce označila za interní.

Zasedání Rady České televize je přitom veřejné, jednání radních je dokonce možné sledovat živě na internetových stránkách. To však nebránilo Haně Lipovské označit novináře za neprofesionální. Noru Fridrichovou navíc zkritizovala za to, že dělala svou práci, když vyrazila k teplickému hotelu, kde navzdory koronavirovým opatřením probíhal nepovolený narozeninový mejdan.

Pavel Šafr: Češi mezi pravdu a lží (FCM)

„Veřejnoprávní investigativní žurnalistika je očividně obtížná. O víkendu v noci musela Nora Fridrichová kvůli nějakému „echu“ na otočku do Teplic, dnes pro změnu celý štáb běhá v budově ČT od vrátnice po zasedačku, aby si natočili pěkné záběry radních spěchajících na interní pracovní jednání,“ napsala na facebooku.

Dotazy novinářů pak jmenovaná radní, která má zastupovat občany, označila za neprofesionální. „Představa, že budu mluvit s médii dříve než s kolegy, je poněkud neprofesionální,“ pokračuje Lipovská.

I přesto, že jednání Rady České televize bývá veřejně přístupné, podle Lipovské jde o interní záležitost. Niť proto nenechala suchou ani na vedení veřejnoprávní televize. „Mimochodem, kdo kromě radních ví o čase a místu interního jednání uvnitř budovy ČT? Napadá mě jen management ČT,“ dodala.

Reakce na sociálních sítích na sebe nenechaly dlouho čekat. „Je smutné, že konspirátorka a svazačka Hana Lipovská nemá představu o tom, jak média fungují a jak by fungoval měla, když na ně dohlíží,“ objevilo se na twitteru. „Očividně není pro paní Lipovskou teplická kauza žádnou kauzou a bylo by vhodné, kdyby se zametla pod koberec a vůbec se o ní nemluvilo,“ podivuje se nad chováním radní České televize další z uživatelů sociální sítě. „Postavili televizi a chodili jim tam lidi,“ vtipkuje další z komentujících.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]