Harry a Meghan oznámili narození holčičky. Jejím jménem všechny dojali

Meghan Markle a princ Harry (flickr.com/Mark Jones)

Meghan Markle a princ Harry | FOTO: flickr.com/Mark Jones

Druhý potomek prince Harryho a jeho ženy Meghan Markle přišel na svět v pátečních dopoledních hodinách. Holčička nese jméno po královně Alžbětě. Druhým jménem se jmenuje po zesnulé matce princů Williama a Harryho, princezně Dianě.

Malá Lilibet „Lili“ Diana Mountbatten-Windsor se narodila 4. června v 11:40 hodin v nemocnici v Santa Barbaře. Pár v prohlášení uvedl, že jsou matka i dcera zdravé a zabydlují se doma.

„Lili se jmenuje po své prababičce, jejíž rodina ji přezdívá Lilibet. Její druhé jméno, Diana, bylo vybráno, aby uctila památku své milované zesnulé babičky, princezny z Walesu,“ napsali vévoda a vévodkyně ze Sussexu v prohlášení.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Pár svým fanouškům poděkoval i na stránkách nadace Archewell, kde napsal: „Dne 4. června jsme byli požehnáni příchodem naší dcery Lili. Je víc, než jsme si kdy dokázali představit, a jsme vděční za lásku a přání, která cítíme z celého světa. Děkujeme vám za vaši laskavost a podporu naší rodiny v této speciální chvíli.“

Lili je druhým dítětem Meghan Markle a prince Harryho. Velký bráška Archie Harrison Mountbatten-Windsor se narodil v roce 2019.

Šťastná zpráva přišla poté, co Meghan loni v červenci potratila. Harry a Meghan oznámili další těhotenství na Valentýna: „Můžeme potvrdit, že Archie bude velký bratr.“ V březnovém rozhovoru s Oprah Winfrey pak prozradili, že čekají holčičku.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]