Hašek senátorem za komunisty? Filip nepochopil žert a přišel s nabídkou

repro youtube.com

Dominik Hašek | FOTO: repro youtube.com

Předseda komunistů Vojtěch Filip zřejmě stále nepochopil nadsázku, která je prezentována v pořadu Šťastné pondělí. Proto zareagoval na výstup, který zde sehrál Dominik Hašek, a legendárního hokejistu vyzval, aby se podílel na politickém dění. Dokonce mu nabídl místo na kandidátce KSČM. Bývalý gólman se nestačil divit.

V pořadu Jindřicha Šídla se tentokrát hovořilo i o rozdělování dotací do sportu a nové národní agentuře, která kvůli tomu vznikla. Tvůrci pořadu zařadili i rozhovor s Dominikem Haškem, který zhrzeně nedokázal pochopit, proč funkci šéfa Agentury dostal jeho bývalý spoluhráč Milan Hnilička, a ne on. „Přitom jsem posílal Andrejovi esemesky a čekal, jestli se ozve. Bohužel, musím to přijmout,“ naoko smutnil slavný sportovec.  

Každý, kdo ví, jak Hašek „miluje“ Babiše, musel poznat, že se jedná o nadsázku, kterou má hrdina z Nagana rád. Posledních věcí, kterou by Dominátor udělal, je kontaktovat premiéra s žádostí o funkci. To ovšem zřejmě neví Vojtěch Filip, který vzal Haškova slova v internetové show zcela vážně.

Pavel Hofman

„Výtka Dominátora vůči Milanu Hniličkovi, že on by lépe rozděloval dotace pro sport, nesedí. Nezpochybňuji kvality Dominika Haška a jeho zásluhy na českém hokeji. Ale jeho případné angažmá předpokládá aktivní zapojení do politiky,“ napsal předseda komunistů na Twitteru. „Pokud chce, nabízím kandidaturu za KSČM do Senátu,“ dodal.

Touto nabídkou jednoho z nejlepších hokejových gólmanů historie velice překvapil. Určitě však nepřesvědčil. „Tvl, myslím, že jsem se stal historicky prvním (bývalým) sportovcem reprezentantem, kterému bylo od 17. 11. 1989 veřejně (ale možná i jakkoli) nabídnuto členství v KSČM (dříve KSČ),“ reagoval Hašek na sociální síti.

„Prosím historiky o kontrolu, zdali po dnešku držím primát, který mi už nikdo nevezme,“ vyzval v žertu odborníky.  Na to se ovšem opět chytil Filip, který stále nepochopil, že se jedná o humor. „Vážený pane, v tomto prvenství nemáte. Také jsem Vám nenabízel členství v KSČM, ale jen možnost kandidovat za KSČM do Senátu,“ odepsal Haškovi vrchní komunista. „Pokud o to máte zájem, tedy vstoupit do politiky. KSČM vznikla v březnu 1990 a její historie je jistě lepší než jiných současných korupčních stran,“ sdělil Filip svůj pohled na věc.

Možná měl štěstí, že už Dominik Hašek dále nechtěl v konverzaci s předsedou KSČM pokračovat. Jinak by se totiž mohl dozvědět to, co si bývalý brankář o současných komunistech myslí. Tedy, že jsou nástupníky zločinecké organizace, která desítky let devastovala tuto zemi a zabíjela nevinné lidi.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner