Hašek mluví o kandidatuře na prezidenta. Snad mu to někdo rozmluví

Dominik Hašek (repro youtube.com)

Dominik Hašek | FOTO: repro youtube.com

Když v roce 1998 zaplněné Staroměstské náměstí vyvolávalo „Hašek na Hrad“, nikdo si nemyslel, že by legendární hokejový brankář měl skutečně být prezidentem. V dnešní době, kdy se plní i neskutečná přání a noční můry, je spekulace o Dominiku Haškovi jako hlavě státu zpět. Snad zmizí stejně rychle jako po Naganu.

Není pochyb o tom, že slavný „Dominátor“ udělal pro Českou republiku víc než drtivá většina zdejších politiků. To z něj však nedělá dobrého kandidáta na hlavu státu. K tomu je třeba se zajímat o dění doma i ve světě intenzivněji než pouze rekreačně. Se vší úctou k Haškovi, jeho povědomí o politické situaci zatím není na dostatečné úrovni.

I když, na rozdíl od Jaromíra Jágra, Hašek nepodporuje současné mocipány a do Číny by ho sotva někdo dostal, nestačí to. Ani vystoupení na demonstraci Milionu chvilek pro demokracii neudělá z jednorázového řečníka politika. A přeci jen, na prezidentskou funkci se politická aprobace velmi hodí.

Na Haškovi je vidět, že bude bezelstný a sotva by se dal označit za gaunera, což se mu evidentně vymstilo již v pokusech o podnikatelský úspěch. V novém vnímání úspěšného člověka by tak pro méně přemýšlivou část občanů mohl působit dojmem zkrachovalce.

Nálepek by dostal Hašek mnohem víc, a to by mohlo být dalším problémem. Jeden z nejslavnějších gólmanů planety totiž skutečně není typem člověka, který se lehce vypořádá s mediálním tlakem. Celý život byl totiž pouze oslavován a vynášen do nebes.

Najednou by se měl setkat s „novinařinou“ Parlamentních listů, Sputniku, TV Barrandov a dalšího mediálního odpadu. Neřešilo by se, co by chtěl Hašek jako prezident změnit, kam by směřovala naše země pod jeho vedením, nebo zda je připraven jít Babišovi na ruku.

Zájem by byl o jeho soukromý život, důvody rozvodu, podnikatelský krach se značkou Dominator, nebo třeba neexistující napojení na George Sorose.

To by nemusel Hašek zvládnout a v době, kdy se na mediální obraz „hraje“ víc, než na to, co člověk skutečně umí, nemá šanci. Bývalý brankář sice tvrdí, že se bude ještě dva roky rozmýšlet, ale pokud by to s kandidaturou chtěl myslet vážně, není to moc času.

Musel by celou tu dobu „studovat“, jak to u nás v politice chodí, a to pro nezasvěceného není nic jednoduchého. Málokdo se také je ochoten brodit tím hnusem, který jsme si tady za panování Zemana s Babišem nechali vytvořit.

Dominik Hašek by měl zůstat v paměti a myslích občanů naší země jako světová gólmanská hvězda, s jejíž pomocí jsme v roce 1998 vyhráli olympiádu. Politické snažení by mu mohlo pouze ublížit a to si hrdina mnohých kluků a chlapů nezaslouží.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]