Hasiči bojovali s plameny na výstavišti v Letňanech. Kouř byl vidět desítky kilometrů daleko

Požár v pražských Letňanech (HZS hlavního města Prahy)

Požár v pražských Letňanech | FOTO: HZS hlavního města Prahy

S masivním požárem jedné z hal na výstavišti v pražských Letňanech bojovali od pátečního rána hasiči. Na místě zasahovalo čtrnáct jednotek, byl vyhlášen třetí stupeň poplachu. Stoupající dým viděli lidé z mnoha míst v hlavním městě i okolí. Hořela vstupní hala, kde aktuálně probíhá výstava outdoorového vybavení. Podle hasičů nebyl nikdo zraněn.

„Zasahujeme u požáru haly v Letňanech, ul. Beranových. Požár vstupní haly v plném rozsahu. Zasahujeme vodními proudy,“ informovali pár minut před pátou hodinou ranní hasiči. „Délka haly zhruba 250 m, zasaženo je 150 m, větší část zasažené části je zřícenina. Jsou zřízeny 3 úseky, chráníme vedlejší halu,“ doplnili krátce před půl šestou.

Požár se podařilo lokalizovat zhruba v 5:45. Kouř byl vidět desítky kilometrů daleko, lidé v okolí neměli větrat. „Nebyla naměřená zvýšená koncentrace nebezpečných látek z hoření,“ uklidnili hasiči.

Při požáru se naštěstí nikdo nezranil, vyšetřovatel odhadl předběžně škodu na 150 milionů korun. Proč začalo hořet, zatím není jasné. „Na místě v 6:30 hodin zůstává část jednotek. Dohašují skrytá ohniska,“ informovali hasiči.

Výstaviště v Letňanech se dostalo do povědomí mnoha Čechů loni koncem října, kdy v jeho areálu vznikla záložní nemocnice. Důvodem byla zhoršující situace ve zdravotnických zařízeních. Ve výstavních halách mohlo podle plánů najít pomoc až 500 pacientů s koronavirem. Nemocnice však nikdy nebyla v plném provozu, také kvůli nedostatku personálu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]