Havel byl furt sjetej, napsal neurvalý Babišův šéfredaktor Plesl

Repro ČT

Babišův šéfredaktor Jaroslav Plesl | FOTO: Repro ČT

Jak se zdá, šéfredaktor Mladé fronty DNES Jaroslav Plesl nabyl dojmu, že si jako novinář, vlastněný Andrejem Babišem, může napsat cokoliv a nejen, že mu nikdo neřekne, že to přehání, ale zřejmě je za své prapodivné názory i pochválen. Obzvlášť když uráží bývalého prezidenta Václava Havla, kterého nesnáší nejen současná hlava státu, ale i premiér ČR.

V den, kdy Miloš Zeman jmenoval polobolševickou vládu Andreje Babiše, se ozval i Plesl. Nikoliv, jak by se očekávalo od novináře, k tématu, ale hned po ránu se šéf Mf DNES rozhodl rozhazovat špínu. To mu totiž jde daleko lépe než cokoliv jiného.

V příspěvku na Facebooku se tak „pustil“ do Václava Havla. „Zajímavý je, kolik do sebe Havel ládoval prášků. O Hitlerovi se to už ví taky, ale Havel byl v podstatě furt sjetej,“ napsal Plesl na sociální síť. „Když to přehnal s fenmetrazinem, zklidnil se dvěma rohypnoly. Neuvěřitelný,“ dodal muž, který aktivně slouží svému šéfovi.

Plesl tak ukázal, že je pro něj nejdůležitější vytvářet noviny, v nichž se čtenář dozví pouze, jak je Andrej Babiš skvělý a jeho oponenti nepřijatelní, a jako „vedlejšák“ má kydání špíny na všechny, kteří jsou na seznamu pomsty Miloše Zemana a jeho mocenského partnera, toho času premiéra naší vlády.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner