Havlíček kritizoval vládu. Nevěřím svým uším, vy jste zadlužovali a podcenili nebezpečí, kontroval Vystrčil

Předseda senátu Miloš Vystrčil (ODS)  (ČTK)

Předseda senátu Miloš Vystrčil (ODS) | FOTO: ČTK

Předseda senátu Miloš Vystrčil se v Partii CNN Prima News střetl s bývalým ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem. Šéf horní komory parlamentu Havlíčkovi připomněl, že kabinet Andreje Babiše zásadně zadlužil Českou republiku a v době míru neudělal nic pro to, aby země nebyla závislá na energiích z Ruska.

Havlíček prohlásil, že je nutné připravit se na to, že před Českou republikou stojí nejnáročnější obrobí, a to i v příštím roce. „Vláda sděluje všem, že budou skvělé kompenzační nástroje, a ony nebudou,“ uvedl bývalý ministr, který kritizuje, že vláda občany vyzývá k šetření.

(Týdeník FORUM)

„Nevěřím svým uším. Za poslední dva roky, 2020 a 2021, vzrostlo zadlužení České republiky o 900 miliard korun,“ upozornil Vystrčil s tím, že ohledně podpory energetické soběstačnosti neudělala předchozí vláda vůbec nic. „Minulá vláda rozhazovala peníze, podceňovala nebezpečí, které přišlo,“ připomněl. Na pomoc občanům je podle něj momentálně naplánováno 160 miliard korun.

„Když někomu řeknete, že za vás to bylo lepší, tak tím jasně říkáte, že nechcete, aby to teď bylo lepší,“ myslí si Vystrčil. Havlíček řekl, že během pandemie vláda, ve které byl, nenechala nikoho padnout a pomáhala podnikatelům i občanům. „Když se podíváme na nález NKÚ, jen minimum peněz šlo na covid,“ odpověděl předseda senátu.

Vystrčil poděkoval občanům za to, že se snaží šetřit, protože podle něj takové kroky mohou vést k zásadnímu poklesu cen energií. Vládní návrh tzv. úsporného tarifu podle něj projde v senátu co nejrychleji. „Je to legislativní paskvil a je to špatně napsáno,“ tvrdí Havlíček, ale i přesto je pro schválení zákona. Jde však podle něj o věc, která má velmi komplikovanou distribuci.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články