Havlíček odhalil, jak přemýšlí vláda: Čím více nám lidé nadávají, tím více je to potvrzení, že to děláme dobře

Místopředseda vlády, ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO)  (ČTK)

Místopředseda vlády, ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO) | FOTO: ČTK

Ministr dopravy, průmyslu a obchodu a také youtuber Karel Havlíček (za ANO) ve svém pátečním „Čaulidi“ učinil velké odhalení. Prozradil, proč je vláda tak neschopná a proč nezvládá prakticky nic kromě posílání státních a evropských peněz do Agrofertu. Havlíček si myslí, že čím více jim nespokojení lidé nadávají, tím více je to potvrzení, že to vláda dělá dobře. Také vás to překvapuje?

Karel Havlíček tuto svoji myšlenku pronesl ve svém pořadu Na rovinu, konkrétně pasáž začíná v čase 21:00, kde Havlíček odpovídá na dotazy, nebo spíše nahrávky od jakési Lindy. „Čím víc hejtrů, čím víc nadávek, tím víc je to potvrzení, že to děláme dobře. Nejhorší je, když o někom nikdo nemluví. A úplně nejhorší by bylo, kdyby nám někteří troubové říkali, že to děláme dobře. To je ta nejhorší věc, která by mohla nastat,“ vysvětlil dvojministr Havlíček.

FORUM 24 (archiv)

V tom je tak nějak všechno. Takže kdyby vláda například zvládla boj s koronavirem, lidé by byli spokojení, nenadávali by jí. A to by ve skutečnosti znamenalo, že to udělala špatně. Nebo kdyby Havlíčkovo ministerstvo zvládlo elektronické systémy na registraci živnostníků a firem, kteří žádají státní pomoc. To jsou ty systémy, které tak dlouho padaly, až spadly úplně.

Tedy, kdyby se lidé mohli bez potíží přihlásit, zaregistrovat a rychle by získali pomoc státu, byli by spokojení, nenadávali by. A to by podle Havlíčka bylo špatně. Takže se to všechno dělo a děje asi kvůli tomu, aby lidé vládě a Havlíčkovi nadávali. A to je potvrzení, že to ve skutečnosti vláda dělá dobře. Aha.

Pokud pan dvojministr přemýšlí takhle podivně, možná by si to měl nechat pro sebe. V České republice je totiž opravdu hodně lidí, kteří by si přáli vládu, které nemusí nadávat, a kterým by prostě stačilo, kdyby vláda dobře řídila zemi a nezasahovala do jejich životů.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]