Havlíček se pustil do Pirátů kvůli koronaviru. Praha prý nezajistila občanům bezpečí

Ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček  (ČTK)

Ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček | FOTO: ČTK

Ministr průmyslu a obchodu, ministr dopravy a vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) se pustil kvůli koronaviru do Pirátů. Primátor hlavního města Zdeněk Hřib podle něj občanům dostatečně nezajistil bezpečí. Podle protiepidemického systému PES je na tom ale Praha stále nejlépe z celé České republiky.

„Piráti, místo kritiky se postarejte o to, aby váš primátor Hřib zajistil Pražanům bezpečný život. Ať posílí MHD, koriguje davy na náměstích, kontroluje dodržování pravidel v hospodách. Zatím se chová tak, jako by se Prahy covid vůbec netýkal,“ napsal v úterý odpoledne na twitteru ministr Karel Havlíček.

Twitter/Karel Havlíček

Ministr Karel Havlíček (za ANO) se pustil do pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti)

Hlavní město se přitom jako jediné stále drží podle protiepidemického systému PES ve třetím stupni. Zbytek Česka už je podle aktuálních dat ve stupni čtvrtém, Ústecký kraj je podle indexu rizika dokonce v pátém stupni. Celá republika pak i nadále zatím zůstává oficiálně ve třetím stupni.

Andrej Babiš  (profimedia.cz)

Do pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) se v souvislosti s celorepublikovým nárůstem počtu nakažených pustil v neděli i premiér Andrej Babiš (ANO). Vadili mu Pražané, kteří o víkendu vyrazili na Staroměstské náměstí.

Primátor hlavního města pak premiérovi připomněl, že inkubační doba covidu-19 je zhruba jeden týden. Zhoršující se situace tak podle něj nemá s uplynulým víkendem nic společného.

„Premiér Babiš opět kritizuje Pražany. Prý přes víkend zkazili ostatním Vánoce. Zapomíná, že inkubační doba covidu je cca týden. Zhoršení situace tak s uplynulým víkendem nemá nic společného. Naopak, díky nedávným příznivým číslům z Prahy máme v ČR otevřené restaurace a obchody,“ reagoval na slova premiéra Zdeněk Hřib.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]