Hayato Okamura: Tomio usiluje o vystoupení z EU a chce zestátnit ČT i rozhlas

reprofoto youtube.com

Hayato Okamura | FOTO: reprofoto youtube.com

Mnohým je líto, že se pan profesor Drahoš prezidentem nestal a jsou z toho teď trochu smutní.

Ale je zde přitom zároveň i velmi mnoho dobrého. Myslím, že je ve společnosti hmatatelně cítit demokratické vzepětí. Nově se propojilo množství lidí dobré vůle z různých okruhů. O politiku se začalo zajímat nemálo mladých. Nepochybně tak došlo k aktivizaci občanů v celé naší zemi. To všechno přece může – a věřím, že skutečně bude – pokračovat dál.

Teď bude třeba energicky usilovat o obranu prozápadní a proevropské orientace naší společnosti – ve svazku NATO a Evropské unie. Bude přitom nutné se rychle naučit vytrvale a s úspěchem odrážet nepřátelskou hybridní propagandu na internetu, která se děje v režii a s posvěcením Kremlu – a velice našemu národu škodí. Ta ve svých důsledcích skutečně ohrožuje život našich dalších generací v bezpečí, míru a prosperitě. Politici, kteří se vědomě „vezou“ na uměle přiživovaných vášních a nesou se na vlně nacionalismu, mají opravdovou vinu na tom, kam spějeme.

Tomio nyní usiluje o co možná rychlé vystoupení naší země z Evropské unie a pak i z NATO. Zároveň se snaží o zestátnění veřejnoprávních médií (České televize a Českého rozhlasu) – aby jim nasadil náhubek a zabránil jim v kritice svých kroků. A mezinárodně nás potáhne jednoznačně na Východ. Tomu všemu bude nutné se důrazně postavit. Historie se, jak se zdá, jakoby zrychluje. A nikdo z nás nestojí mimo ni.

Jsem přesvědčen, že v této vážné situaci by pan profesor Drahoš, ale i Pavel Fischer, dr. Marek Hilšer a pan Michal Horáček měli zvážit kandidaturu do senátu – a to rozhodně už letos, bez zbytečného odkladu. I v senátu bude totiž naléhavě zapotřebí se snahám o vystoupení z EU a NATO a o znevolnění veřejnoprávních médií energicky postavit. Bude přitom neobyčejně potřeba statečných senátorů – opravdových osobností.

Co znamenají pro Českou republiku výsledky prezidentských voleb pro další osobnosti veřejného života? To si budete moci přečíst v Revue FORUM, které bude na stáncích v polovině února. Podpořte svobodná média a předplaťte si jej ZDE!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner