Hejtman komunista lékařům: Mazejte do ordinací i bez ochranných pomůcek!

Bývalý hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček  (cs.wikipedia.org)

Bývalý hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček | FOTO: cs.wikipedia.org

Úřad komunistického hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka dal doktorům najevo, že mají hezky rychle svištět do ordinací, ačkoliv nemají potřebné ochranné pomůcky. Že nejde jen o ochranu lékařů, ale také o pacienty, to nějak na úřadu nedomysleli. Aspoň mohli zvolit jiný jazyk, než je ten nechutně bolševický. Rychle ty spící instinkty ožívají.

Na svých stránkách úřad sděluje (jazykově neupravujeme):

„VÝZVA poskytovatelům LÉKAŘSKÉ POHOTOVOSTNÍ SLUŽBY a ostatním ambulantním lékařům

NEZAVÍREJTE ORDINACE,

POMOZTE ODLEHČIT NEMOCNICÍM A ZÁCHRANÁŘŮM!

Vážení,

velmi si Vážíme práci lékařů a lékařek v terénu. Situace v době nouzového stavu není jednoduchá pro nikoho. OOP v podobě respirátorů třídy FFP3 jednoduše nejsou k dispozici!

Respirátory třídy FFP1, FFP2 i obyčejné ústenky používají v našem kraji všichni záchranáři, nemocniční personál dennodenně pečující o pacienty v našem kraji!!!

Vezmeme-li v úvahu Hippokratovu přísahu a solidaritu mezi Vámi lékaři, prosím Vás pomáhejte a buďte Vašim pacientům v terénu k dispozici, nezavírejte ordinace bez náhrady, ale ROZHODNĚ PACIENTY NEODKAZUJTE MÍSTO VAŠÍ OBVYKLÉ POMOCI NA NEMOCNICE!!!

Respirátory FFP3 používají pouze ti, co přichází do kontaktu přímo s infikovaným pacientem.

Je to otázka Vaší osobní volby, jak se k pacientům a nouzovému stavu postavíte.

Bohužel objem kraji předaných věcí s ohledem na počet poskytovatelů zdravotních služeb v této fázi více neumožňuje. PŘITOM, skutečně NÁS (Ústecký kraj) ZACHRÁNILA mimořádná redistribuce zabavených věcí v Lovosicích, ale i tak je materiálu nedostatek. Snažíme se uspokojit požadavky, ale je jich více než jsme schopni zařídit.

Proto nás mrzí nelibé reakce, některých z Vás, že roušky Vám nestačí a nechcete je, a kdeže jsou slibované respirátor třídy FFP3. Kdepak je ale Hippokratova přísaha?! Vraťte se do ordinací a pomáhejte společně se postavit proti koronaviru. Děkujeme!

Ordinace, které přeruší svůj provoz, vyzýváme, aby neopomněli postupovat v souladu se zákonem o zdravotních službách a oznámili tuto skutečnost bezodkladně krajskému úřadu!!

Děkujeme, tým odboru zdravotnictví KÚÚK.“

Ústecký kraj

Přikládáme obrázek onoho dokumentu, aby si čtenář mohl užít celou tu krásu včetně barevného vyvedení a docenil dovedné užívání CapsLocku. Tohle tlačítko, jak známo, nahrazuje zvýšený tón hlasu. Pan (soudruh) hejtman byl od roku 1974 členem KSČ a tam o zvyšování hlasu odjakživa něco věděli.

Hezké je tohle: „Proto nás mrzí nelibé reakce, některých z Vás, že roušky Vám nestačí a nechcete je, a kdeže jsou slibované respirátor třídy FFP3. Kdepak je ale Hippokratova přísaha?!“

()

Kraj zřejmě nemá na mysli původní starověký slib, který začíná: „Přísahám a volám Apollóna lékaře a Asklépia a Hygieiu a Panakín a všechny bohy a bohyně za svědky, že budu tuto smlouvu a přísahu dle svých možností a dle svého svědomí dodržovat.“ Pokud jde o aktuální verze používané při slibu, je to takto: „Lékařské fakulty v ČR užívají celkem tři verze lékařských slibů. Ve všech z nich se z témat Hippokratovy přísahy vždy uvádí respekt vůči učitelům, ochrana a předávání znalostí, ochrana pacientů před poškozením, zachování čistoty myšlení a povinnosti vůči pacientovi bez ohledu na jeho rasu, národnost či politické nebo sociální postoje.“ (Zdroj: prolekare.cz) Takže tam je i ochrana pacientů. Jak ji dodržet bez pomůcek, není jasné. Předpokládat, že se lékařům jenom tak nechce do ordinací a že na pacienty kašlou, je neslušné. Nelibost lékařů je na konci března už celkem pochopitelná, když to navíc vypadá, že ani spasitelská zásilka (koupeného materiálu) z Číny neobsahuje to, co potřebujeme.

Úřad ještě sděluje, že v rámci revolučního přístupu dělal, co mohl: „PŘITOM, skutečně NÁS (Ústecký kraj) ZACHRÁNILA mimořádná redistribuce zabavených věcí v Lovosicích, ale i tak je materiálu nedostatek. Snažíme se uspokojit požadavky, ale je jich více než jsme schopni zařídit.“

Jak se teď ukazuje, budeme to zabavení zboží, které zřejmě pochází ze zásilky Červeného kříže z Číny do Itálie, ještě muset v Číně vysvětlovat. Jak se ocitlo v Lovosicích, se zřejmě ještě dozvíme. Každopádně bolševický reflex nařizovat, zabavovat a ukazovat prstem na škůdce zafungoval.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]