Hejtman Kuba píše vládě: Vakcíny došly, týden nebudeme mít co dělat

Hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba (ODS) (facebook/Martin Kuba)

Hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba (ODS) | FOTO: facebook/Martin Kuba

Jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) se opět ozval na sociální síti. Poté, co se minulý týden kvůli očkování pustil do premiéra Andreje Babiše (ANO), poslal nyní vzkaz vládě. Té oznámil, že všechny vakcíny, které jim dorazily, už byly spotřebovány. Na další prý budou muset čekat až do čtvrtka. 

„Čau vládo, hlášení z Jihočeského kraje. Aby mi premiér nemusel zas večer psát, tak hlásím, že všech 3510 dávek vakcíny, co jste nám poslali v úterý, už máme k dnešku vyočkovaný. Další mají přijít až ve čtvrtek. Takže máme prázdnej mrazák,“ napsal v pátek jihočeský hejtman a předseda Asociace krajů ČR Martin Kuba na svém twitterovém účtu s tím, že teď nebudou mít skoro týden co dělat.

Hejtman Kuba svým aktuálním vzkazem zároveň reagoval na událost z minulého týdne. Tehdy se ohradil vůči výroku premiéra Andreje Babiše, který v nedělním pořadu Partie v televizi Prima tvrdil, že v sobotu večer obesílal hejtmany dotazy kvůli očkování.

Dominik Feri (Roman Černý)

K výroku premiéra v Partii, že stát řídí jako firmu, což dokládá tím, že mi jako hejtmanovi včera psal ještě ve 22 hod., mám poznámku. Hejtmani nejsou podřízení premiéra. Jsme na očkování připraveni a zítra vše představím na tiskové konferenci. Chybí nám spíš dost věcí od vlády,“ napsal Kuba minulou neděli na twitteru. 

Premiér Babiš vyčítal v Partii opozici, že v podzimních volbách do poslanecké sněmovny budou „všichni proti Babišovi“. Vznikající opoziční koalice ale podle svých slov nepodceňuje. Měl na mysli trojkoalici SPOLU ve složení ODS, KDU-ČSL a TOP 09 a druhou koalici Pirátů a hnutí STAN. „Oni netuší, co je to státní správa. Stát není firma, to si neumíte představit, co je to stát,“ prohlásil Babiš, který před lety, když vstupoval do politiky, ale i později, opakovaně tvrdil, že bude stát řídit jako firmu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]