Hejtman odborník: Vondrák (ANO) sdílí nesmyslný hoax o Pirátech

Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a premiér Andrej Babiš (oba ANO) (ČTK)

Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a premiér Andrej Babiš (oba ANO) | FOTO: ČTK

To je těžké bojovat proti dezinformacím, když ty nejhloupější sdílí i politici. Dokonce politici vládní strany. Je to varovné jak v případě, že by to byl úmysl, tak i tehdy, kdyby to byl omyl.

Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák na twitteru píše: Jsem rád, že se Piráti nestydí přiznat svůj neomarxismus. Zjevně je nejlepší býti bezdomovcem.“

K tomu přidává obrázek, který po sociálních sítích koluje už nějakou dobu. Právě proto by měl pan Vondrák vědět, že je to už mnohokrát vyvrácený blud.

Už se mu dostalo upozornění, že je to nesmysl. Na dezinformaci už před časem reagovala Pirátská strana:

JAK TO JE: Jde o podvržený text, který se jen snaží tvářit jako část volebního programu Pirátů. S oficiálním volebním programem nemá nic společného, ten nic z uvedených návrhů neobsahuje. Dezinformátoři při tvorbě lživého hoaxu překrucují článek na Pirátských listech o myšlence základního nepodmíněného příjmu, kde je zdanění nemovitostí uvedeno pouze jako jedna z teoretických možností navýšení příjmů státního rozpočtu. Tento článek je navíc pouze výstupem zájmové pracovní skupiny, neodráží oficiální stanoviska strany ani její aktuální volební program, jak je v článku hned v úvodu uvedeno.“
Hejtman ovšem ve čtvrtek dopoledne zareagoval poněkud arogantně: Vyvraťte to, a tím myslím oficiálně. To mi bude stačit.“

Co ještě chce Ivo Vondrák slyšet, když to už Piráti dávno udělali? Tedy člověk, který byl rektorem Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava, by měl být schopen pracovat s informacemi. Taky by měl vědět, že břemeno dokazování je na něm.

FORUM 24 (archiv)

Když někde napíšeme, že hejtman s předsedou ANO Babišem jedí obden k večeři smažená koťátka s řepkovým salátem, kdo má dokazovat? Ti dva, že to nedělají, nebo ti, kdo to tvrdí?

Že absolvent technického oboru neví, jaký je rozdíl mezi marxismem a neomarxismem, to chápeme. Tak ať ty pojmy ale nepoužívá a nechá si to od někoho vysvětlit. To je ovšem už to nejmenší. Spíš je na místě obava, jak politici tohoto druhu ve své činnosti pracují s informacemi a snaží se pak něco řídit. Česká realita nám už ale dává odpověď. Celou dobu pandemie vidíme, jak se přijímají zmatená rozhodnutí a pak se zase mění, protože si premiér a spol. něco přečetli na twitteru a facebooku, když se lid bouřil. Tím se povedlo zkompromitovat i ta rozhodnutí, která mají smysl. Vláda zemi zadlužovala v době ekonomického růstu a nevytvořila žádnou rezervu. Němci se zachovali jinak, ti ostatně měli rozpočtové přebytky. O podobě maturit Andrej Babiš chce rozhodovat podle toho, co si na sociálních sítích přečetl od studentů. Kdybychom mu tam nasadili dvě stovky falešných studentů s jiným názorem, nepoznal by to. Vědecké řízení státu a společnosti. Už by to mohlo skončit.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]