Hejtman: Situace na Karvinsku se zhoršuje. Měli jsme reagovat rychleji, říká Petříček

archiv

Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO) | FOTO: archiv

Situace týkající se nákazy novým koronavirem na Karvinsku se podle moravskoslezského hejtmana Iva Vondráka (ANO) zhoršuje. Mezi nakaženými nejsou jen horníci, ale i mladí lidé a ženy. Karanténa je v kompetenci krajské hygienické stanice, informovala Česká televize.

Možnost karantény Karviné připustil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) poprvé v sobotu, až dosud ji odmítal. „Pokud jde o Karvinou a její karanténu, tak nemůžu vyloučit, že pokud by došlo k masivnějšímu zhoršení, i toto může být varianta,“ řekl Vojtěch. Zároveň zdůraznil, že s ní nepočítá „v tuto chvíli“.

„Je možné, že tady jsme měli reagovat rychleji. V případě, že jsme věděli, že se skutečně jedná o velmi lokalizovaný problém, tak ho držet pod kontrolou a zabránit šíření,“ připustil v neděli na Radiožurnálu ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).

Pro území měst Karviná, Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Jablunkov, Bohumín, Havířov, Orlová, Český Těšín, Třinec a všech obcí, pro které vykonávají rozšířenou působnost, stát od úterý znovu zakázal návštěvy nemocnic a sociálních zařízení a omezil účast na hromadných akcích z 500 na nejvýše 100 lidí. Maximálně stovka lidí může být také ve stejný čas na přírodních a umělých koupalištích. V restauracích je v čase od 23:00 do 08:00 možný prodej pouze výdejovým okénkem. Lidé cestující za prací přes hranice musí v celém Moravskoslezském kraji předkládat svým zaměstnavatelům potvrzení o negativním testu na COVID-19.

Vzhledem k rostoucímu počtu nakažených zpřísnily čtyři evropské země pro Čechy podmínky pro vstup do země, konkrétně Slovinsko, Estonsko, Lotyšsko a Kypr.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner