Hejtman Vondrák se pustil do Rakušana kvůli nouzovému stavu. Nikdo se mnou nic neprojednával, vzkázal

Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO) (ČTK)

Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO) | FOTO: ČTK

Vicepremiér a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) v nedělních Otázkách Václava Moravce obhajoval rozhodnutí nové vlády neprodloužit nouzový stav. Tento krok podle něj kabinet Petra Fialy (ODS) probíral také s hejtmany, kteří k tomu nevidí důvod. Do Rakušana se následně na twitteru pustil moravskoslezský hejtman a poslanec Ivo Vondrák z hnutí ANO. Stěžoval si, že s ním nikdo nic neprojednával.

„My jsme nouzový stav vždycky chtěli v situacích, kdy k němu byl nějaký důvod a poptávka od těch, kteří ho konzumují. Byli to především hejtmani. My jsme s nimi tentokrát velmi podrobně probírali, zda mají potřebu prodloužení nouzového stavu. Oni říkají, že v tuto chvíli k tomu nevidí žádný věcný důvod, a naopak tady máme pandemický zákon, podle kterého se některá opatření dají také aplikovat,“ prohlásil ministr vnitra Vít Rakušan v Otázkách Václava Moravce.

()

Jeho slova se však zřejmě dotkla hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka. „Dnes v Otázkách Václava Moravce jsem slyšel z úst Víta Rakušana, že s hejtmany podrobně probírali otázky nouzového stavu. Se mnou to nikdo z nové vlády neprojednával. Že by mi sklenička vaječného koňaku mohla způsobit výpadek paměti? Tak to tedy určitě ne!“ postěžoval si na sociální síti.

„Vyjádření se týkalo čtyř hejtmanů z našeho hnutí, stejné informace jsem měl od kolegů z ODS,“ vysvětlil pro deník FORUM 24 ministr vnitra Rakušan s tím, že oficiální online setkání s hejtmany bude mít v úterý ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09).

Že prodloužení nouzové stavu není třeba, rozhodl kabinet Petra Fialy na svém prvním zasedání v pátek. Skončí tak o půlnoci ze soboty na neděli 26. prosince. „Vláda se rozhodla o prodloužení nouzového stavu nežádat. Situaci sledujeme, a pokud se bude situace zhoršovat, je vláda připravena se k debatě o nouzovém stavu vrátit,“ prohlásil premiér po jednání vlády. 

„Samozřejmě pokud se bude vyvíjet situace s omikronem nebo jiná situace negativně, vláda bude velmi rychle, velmi důsledně reagovat v souladu s doporučeními odborníků,“ doplnil slova Petra Fialy ministr zdravotnictví.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články