Hejtmanka Jermanová je symbolem arogance současné moci

FB Jaroslavy Jermanové

Premiér Andrej Babiš a středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová | FOTO: FB Jaroslavy Jermanové

Kdybyste potřebovali vysvětlit svým dětem, co to znamená arogance moci, máme tu velmi srozumitelný a názorný příklad. Je to chování středočeské hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové. Má už za sebou několik kauz, při nichž prokázala nulovou empatii vůči veřejnosti a zcela přímočaré zaměření na své soukromé zájmy a zájmy své strany, která ji navzdory nízké bystrosti katapultovala do vysokých pozic. 

V rámci výchovy je správné dětem ukázat, jak se nikdy nemá chovat veřejný funkcionář a k jakým absurditám tu docházelo kdysi dávno, když zemi ovládali buranští předsedové národních výborů a tajemníci komunistické strany. Dnes takové chování můžeme ukázat na paní Jermanové a každé dítě od deseti let výš tu nehoráznost chápe. Můžete to zkusit doma také.

Děti určitě snadno pochopí, že služební limuzínu, kterou má hejtmanka k dispozici, nemůže využívat manžel. Jermanová ale svého manžela tolik miluje, že jí moc záleží na tom, v čem jezdí. A když jí osud a Babiš udělili hejtmanství, tak si ho prostě s manželem užívá.

Děti také pochopí, že podávat trestní oznámení na záchranářku, která poukázala na nedostatek ochranných prostředků v době epidemie, je zlé a absurdní. Jermanová se prostě pokouší umlčet kritiky stejně, jako to dělali komunisté.

Děti také pochopí, že žádný veřejný orgán nemůže přidělovat veřejné zakázky na opravy silnic bez výběrových řízení, jako se to děje na úřadu paní Jermanové.

A děti také dobře chápou, proč se Jermanová tolik raduje, když nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman pomohl předsedovi vlády Babišovi z průšvihu a neposlal k soudu silně kontroverzní rozhodnutí středočeského krajského úřadu ve prospěch premiéra. Podívejte se děti, premiér vlastní noviny a zařídil si v nich novináře, kteří píší pro něj. Je to v rozporu se zákony naší země i s dobrými mravy. Městský úřad v Černošicích to správně označil za konflikt zájmů a udělil premiérovi pokutu. Ale nadřízený středočeský krajský úřad, kam premiér spolu s voliči dosadili paní Jermanovou, toto rozhodnutí zrušil. Je to další jasný konflikt zájmů, protože vládní strana zamázla potrestání svého vlastního předsedy. Státní zástupce ale řekl, že v tom nevidí problém, a paní hejtmanka Jermanová se směje lidem do očí a požaduje omluvu od svých kritiků, kteří poukazovali na nestoudnost rozhodnutí jejího úřadu ve prospěch premiéra.

Paní Jermanová na svoji aroganci už brzy dojede. Konec éry limuzín v jejím životě se blíží. Arogance moci je totiž u ní už moc vidět a troufáme si říci, že její chování těžko stráví i její vlastní strana. Ale sloužila oligarchovi důkladně. To se musí nechat.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner