Helikoptéra s Petrem Kellnerem zřejmě neměla před havárií technické problémy

Petr Kellner (Twitter / Bloomberg Wealth)

Petr Kellner | FOTO: Twitter / Bloomberg Wealth

Podle Vladimíra Mlynáře, který se stará o mediální výstupy skupiny PPF, nestála za tragickou nehodou vrtulníku, v němž zemřel Petr Kellner, technická závada. Mlynář pro Radiožurnál sdělil, že za havárií nejspíše stojí souhra neovlivnitelných aspektů.

Ředitel skupiny PPF pro vztahy s veřejným sektorem vychází z informací, které se mu podařilo získat. „Z toho, jak jsme mluvili s Davidem Horváthem, tak snad mohu jen říct, že nic nenasvědčuje technické poruše. Že to byla skutečně souhra nějakých nešťastných náhod, povětrnostních podmínek, přistávacích podmínek,“ sdělil Mlynář Radiožurnálu po rozhovoru s jediným přeživším z helikoptéry.

„Vzdušné víry mezi jednotlivými údolími jsou tak silné, že s tím strojem, vrtulníkem dělají divoké věci. A je to velmi nebezpečné, takže se prostě taková věc může stát,“ řekl Kellnerův přítel s odkazem na svědectví lidí, kteří mají zkušenost s místem pádu.

Mlynář zároveň oznámil, že další a konkrétnější informace zatím nezískal. „Vyšetřování leteckých katastrof je velmi dlouhé, standardně to bývá rok až dva. Bude na vyšetřovatelích, jak se to posoudí,“ vysvětlil bývalý ministr informatiky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com