Herci Hry o trůny podpořili uprchlíky a rozlítili slušné Čechy

()

Herci z oblíbeného seriálu Hra o trůny natočili video, v němž podpořili uprchlíky. Česká HBO výtvor nasdílela na svém facebookovém profilu – a strhla se nenávistná smršť. Slušní Češi, kteří ovšem dost pravděpodobně seriál nelegálně stahují, se velmi rozčílili. Dokonce se na něj prý přestanou dívat.

Herci a HBO se spojili s organizací International Rescue Committee, která si již od 30. let 20. století klade za cíl pomáhat obyvatelům zemí postižených válkou. Dnes se tedy mj. zaměřuje na Sýrii, kde ničivý konflikt trvá už pět let. Internetoví diskutéři ale pravděpodobně nevnímají rozdíl mezi pomocí lidem, které postihla podobná katastrofa, a „invazí muslimů, kteří ničí naši kulturu“.

Desítky a desítky rozčilených vlastenců se pustily do stanice i do herců (kteří se teď asi musí bát, že v České republice ztratí fanoušky a jeden z nejoblíbenějších seriálů posledních let zkrachuje). Na ukázku jeden z komentářů: „Je mi z Vás ZLE… a to neuvěřitelně… jestli tak strašně chce HBO a herci pomáhat… tak ať si je vezmou k sobě domů… ať se nechaj od nich ‚obohatit‘ znásilnit a třeba i zabít… je mi zle z každého naivního idiota, který podobné věci vypustí… je mi zle, že se k tomu snížili… je mi zle z toho, že vnucujou ‚solidaritu‘ těm, kteří za ni budou platit nejvíce… svým bezpečím, svým zdravím a nedej bože svým životem. Každý z těhlech herců žije naprosto mimo realitu a tímhle je ukázali jak dalece mimo ní jsou… ubohé a smutné. Pokud chcete tak moc pomáhat ‚uprchlíkům‘ tak bych Vás všechny postavil před ty ženy, které na to tolik doplatily (tedy před ty, které tu migranty nikdy nechtěli… sluníčkářky ať jdou k čertu)…“

Samozřejmě se ale objevili i zastánci, také stanice HBO vzápětí zareagovala dalším příspěvkem, ve kterém své postoje vysvětluje. Vlnou negativních reakcí byli podle svých slov překvapeni. „Víme, že není lepšího partnera než IRC, který už roky pracuje na pomoci uprchlíkům a má zkušenosti ze Sýrie a sousedních zemích Jordánska, Turecka, Libanonu nebo Iráku. Hluboce nás mrzí reakce našich fanoušků. Veškeré vulgární projevy, které pramení z nedůvěry, odporu a nepřátelství budeme v daném příspěvku mazat,” vzkazují.

Na video se můžete podívat zde:

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]