Herci Johnny Depp a Amber Heard se soudí. A je z toho celosvětová reality show

()

Začali spolu chodit v roce 2012, v únoru 2015 se vzali a už v květnu 2016 Heard požádala o rozvod. Od té doby sledujeme obviňování, urážky a vytahování špíny v přímém přenosu. Všechno vyvrcholilo soudním sporem, který začal 11. dubna tohoto roku. Amber Heard a Johnny Depp – dvojice, která vytvořila učebnicový manuál toho, jak by nikdy neměl vypadat rozchod.

Celosvětově známý herec Johnny Depp žil od roku 1998 s modelkou, herečkou a zpěvačkou Vanessou Paradis. Dlouho se zdálo, že jde o dokonalý pár, který navzdory tlaku médií a všem předpokladům svůj vztah uchrání. O jejich soukromí se příliš nevědělo, vychovávali dvě děti a vypadalo to, že Depp kvůli své partnerce změnil dosavadní životní styl. Po čtrnácti letech se ale začaly šířit zvěsti o blížícím se rozchodu. Když v roce 2012 natáčel Depp snímek Rumové deníky, potkal Amber Heard. Média spekulovala o novém vztahu, Depp a Paradis oznámili dle jejich slov přátelský rozchod a nová kapitola začala.

S Heard se Depp oženil v únoru 2015. Vztah to ale zjevně byl více než bouřlivý, a tak manželství trvalo pouhých čtrnáct měsíců. Jenže jak se ukázalo, rozvod byl teprve začátek.

Osudný článek

Dva roky po rozvodu měl Depp hrát v novém filmu Fantastická zvířata, na kterém se podílela autorka Harryho Pottera J. K. Rowlingová. V reakci na to vydal bulvární deník The Sun článek, v němž byl Depp označen za násilníka. Herec reagoval žalobou na vydavatelství, věc ale skončila tím, že soud Deppovu žalobu zamítl. Zaznělo tam mj. že jeho exmanželka deklarovala, že milio­ny dolarů, které vysoudila při rozvodu, dala charitativní organizaci, která se věnuje násilí na ženách. Depp se poté vzdal role v novém filmu a vypadalo to, že s jeho kariérou už to nadále půjde jen z kopce.

V prosinci roku 2018 vyšel další důležitý text, tentokrát v listu Washington Post. Autorkou byla přímo Heard a psala v něm o násilí na ženách s jasným odkazem na to, že právě to měla zažívat ona sama v manželství s Deppem. V reakci na to ji herec zažaloval, uvedl, že násilníkem ve vztahu byla ona, a žádal odškodné. V roce 2020 zase zažalovala Heard Deppa s tím, že se snaží poškodit její kariéru, ohroženo…

Přečetli jste část exkluzivního obsahu pro předplatitele Týdeníku FORUM

Pokračujte dál ve čtení přihlášením do čtenářské zóny. Online verze článku je dostupná pouze pro předplatitele digitální verze předplatného.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]