Herec Dušek vypráví vtip o Babišovi. Jak Andrej dostal v pekle rány bičem

Jaroslav Dušek (Wikipedia Commons)

Jaroslav Dušek | FOTO: Wikipedia Commons

Sociální sítě se baví vtipem, který vyprávěl známý herec Jaroslav Dušek. Je o Andreji Babišovi a o tom, jestli si vybral, zda půjde do nebe, nebo do pekla. A samozřejmě je to všechno kampaň!

Dostala jsem toto krásné video ve zprávě od známého…a Už je líp!

Zveřejnil(a) Zuzana Bendlová Jiránková dne Čtvrtek 24. ledna 2019

Nutno říci, že Babiš je vlastně šťastný člověk, protože stát se postavou vtipu, který se dá vyprávět, jako se to dělávalo v předelektronické době, to je určitá meta. Kreslený vtip v novinách do druhého dne většinou pomine, za Ovčáčka Čtveráčka musíte vynaložit peníze za vstupné, nápisy na silnici zamenají náklady za barvu, ale vtip nevyžaduje nic. Prostě ho řeknete.

Některé jsou variantami na pointy, které jsou vysledovatelné do dob protektorátu, jen postavičky se vyměňují, jiné navazují na jedinečný okamžik. Jako třeba: „Víte, že zemřel Klaus?“ „Proboha, co se mu stalo?“ „Chtěl si utáhnout opasek a omylem si utáhl kravatu.“ (Taková pointa stojí a padá s pamětníky výroku, že teď si VŠICHNI musíme na chvíli utáhnout opasek, než se dostaví blahobyt.)

Politický vtip má ovšem jednu zvláštnost. Ten, kdo ho vypráví a ten kdo ho poslouchá, v tom nachází úlevu z jakési tísně. Byla doba, kdy jsme doufali, že takové vtipy nás opustí, protože jejich funkce nebude třeba. Tak to jsme se trochu unáhlili.

Martin C. Putna. (ČT)

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]