Sociální sítě se baví vtipem, který vyprávěl známý herec Jaroslav Dušek. Je o Andreji Babišovi a o tom, jestli si vybral, zda půjde do nebe, nebo do pekla. A samozřejmě je to všechno kampaň!

Dostala jsem toto krásné video ve zprávě od známého…a Už je líp!

Zveřejnil(a) Zuzana Bendlová Jiránková dne Čtvrtek 24. ledna 2019

Nutno říci, že Babiš je vlastně šťastný člověk, protože stát se postavou vtipu, který se dá vyprávět, jako se to dělávalo v předelektronické době, to je určitá meta. Kreslený vtip v novinách do druhého dne většinou pomine, za Ovčáčka Čtveráčka musíte vynaložit peníze za vstupné, nápisy na silnici zamenají náklady za barvu, ale vtip nevyžaduje nic. Prostě ho řeknete.

Některé jsou variantami na pointy, které jsou vysledovatelné do dob protektorátu, jen postavičky se vyměňují, jiné navazují na jedinečný okamžik. Jako třeba: „Víte, že zemřel Klaus?“ „Proboha, co se mu stalo?“ „Chtěl si utáhnout opasek a omylem si utáhl kravatu.“ (Taková pointa stojí a padá s pamětníky výroku, že teď si VŠICHNI musíme na chvíli utáhnout opasek, než se dostaví blahobyt.)

Politický vtip má ovšem jednu zvláštnost. Ten, kdo ho vypráví a ten kdo ho poslouchá, v tom nachází úlevu z jakési tísně. Byla doba, kdy jsme doufali, že takové vtipy nás opustí, protože jejich funkce nebude třeba. Tak to jsme se trochu unáhlili.

 

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora