Herec Gulyáš označuje Miroslavu Němcovou za blbce. Dostane metál?

Michal Gulyáš (repro youtube.com)

Michal Gulyáš | FOTO: repro youtube.com

Drzost některých veřejně činných lidí už dávno přesáhla únosné meze. Většina z těchto kritiků každého, kdo nemilují Miloše Zemana, má za cíl na sebe upozornit. Bývají to totiž lidé, kterých by si bez hysterických výlevů nikdo nevšímal. Dlouhodobě mezi ně patří i téměř neznámý herec Michal Gulyáš. Svou malost si kompenzuje na stránkách Parlamentních listů, které jsou pro lidi s komplexem častým útočištěm.

Možná jste ho zahlédli v reklamě, kde poučuje řidiče, jaké předpisy mají dodržovat. Třeba jste si ho všimli v nějaké epizodní roli ve filmu. Jeho přihlouplé řeči si ovšem zapamatujete určitě.

()

Michal Gulyáš chtěl být v minulých prezidentských volbách nástupcem Miloše Zemana. Nakonec si ovšem svůj záměr rozmyslel, protože prý není důvod tak dobrou hlavu státu měnit, a zřejmě to zase zkusí v roce 2023. Realita ovšem bude zcela jiná. Gulyáše nikdo nezná, dokonce ani mnozí herečtí kolegové nedokáží přiřadit jeho jméno k nějakému obličeji. S tím se nejen těžko kandiduje kamkoliv, ale především špatně vyhrává.

Místo aby se herec vrátil ke svému řemeslu, rozhodl se, že na sebe bude upozorňovat tak, aby si ho alespoň někdo všiml. Jako cílovou skupinu si vybral příznivce prezidenta a premiéra, fanoušky konspirací a dezinformací a extremisty. Zkrátka – čtenáře Parlamentních listů.

Jim jednou za čas v rozhovoru „vysvětlí“ své vnímání světa, a přitom zuráží co nejvíc lidí. Nejde jen o politiky, Gulyáš rád kádruje i herecké kolegy a nebojí se poplivat i kohokoliv dalšího. Například Greta Thunbergová podle něj skončí v klecovém lůžku.

Jakákoliv slušnost vůči ženskému pohlaví je „herci“ úplně cizí. O poslankyni ODS Miroslavě Němcové totiž dokonce tvrdí, že je blbcem v politice. „Paní Němcová, sesadit prezidenta umí možná jen CIA a taky to uměl Augusto Pinochet. Nevím, jak to máte se CIA, ale pokud jde o Pinocheta, ten měl koule, takže jestli něco neskrýváte, pak jste trochu mimo!“ sdělil rádobyvtipně Gulyáš Parlamentním listům.

Jiří Ovčáček na oficiálním portrétu (FB J. Ovčáčka)

Ve svém sprostém komentáři pokračoval: „My tu máme blbce v politice, a politiky. Těch pár politiků se pozná podle toho, že se na ně vrhnou všichni ti blbci v politice!“ Tím jasně ukázal, že co do hulvátství by byl jistě důstojným nástupcem Miloše Zemana. Zatím to však vypadá, že spíš škemrá o státní vyznamenání.

Není totiž tajemstvím, že loni stačilo Ivanu Vyskočilovi a Jiřímu Krampolovi několik nadávek v Parlamentních listech, a hned se objevili na seznamu oceněných. Právě z prvního jmenovaného si zřejmě vzal Gulyáš příklad. Vyskočil se totiž na adresu Miroslavy Němcové také rád vyjadřuje jako křupan. Na dezinformačním webu za to dokonce dostal prostor na své nedělní pomlouvání všech, kteří mu nevoní. Tolik slov, co herec vyplodil pro PL, snad neřekl ve všech filmech a seriálech, v nichž hrál.

Michal Gulyáš je smutným příkladem toho, když se vám nedaří podle vlastních představ. Kolegům na festivalu v Karlových Varech vzkázal, že jim to jejich chlastání a zvracení po bulvárech někdo musí zaplatit. O jedné z nejvýraznějších političek naší země zase hovoří jako o blbci. Jak nazvat takového člověka?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]