Herečka Obermaierová naříká, že bez ruského plynu zmrzne. Ať zkusí roli v Mrazíkovi

Herečka Jaroslava Obermaierová (ČTK / Milan Petrovič)

Herečka Jaroslava Obermaierová | FOTO: ČTK / Milan Petrovič

Herečka Jaroslava Obermaierová si stěžuje, jak už skoro živoří. Je to dojemné. Na CNN Prima News se svěřila, jak kvůli zdražování nájmů a energií neutáhla pražský byt a teď žije na chalupě a děsí se budoucnosti.

Obermeierová, herečka ze seriálu Ulice, která se za časů radostného budování socialismu objevila na obrazovkách jako druhá žena majora Zemana, už prý žije na venkově o bramborách a bojí se toho, co bude. A ještě má na chalupě všechno na plyn, což dnes skutečně není terno, uznáváme.

(Týdeník FORUM)

„Plyn začíná být exkluzivní věc. Bojím se, že nám ho vypnou. Děsím se toho, co pak udělám, když nebude. Přemýšlím, jestli nespáchám sebevraždu, kde si půjčím? Jídlo neřeším, k obědu mi stačí brambory, ale teplo člověk přece potřebuje. Z plynu se stal politický nástroj. Každý nemá možnost úsporných opatření, pořízení fotovoltaiky,“ naříká trpitelka v době, kdy je většina Kyjeva bez elektřiny a chirurgové dělající operaci srdce malého dítěte mohou doufat, že jim baterie ještě chvíli vydrží.

„Bojím se, že budeme bez plynu a elektřiny. Když nebude plyn, skočím do vody,“ cituje ji web extra.cz. „Nemohu topit dřevem. Před několika lety se u nás plynofikovalo, tak mám plyn. Já si ale klidně udělám smlouvu s Putinem nebo Orbánem.“

Zatím se herečka aspoň rozehřívala na demonstracích pořádaných prokremelskými deprivanty pro podobně naladěné dezoláty. (Osoby DEZorientované DEZinformátory.) Také v ní planul revoluční oheň, když podpořila kandidaturu bolševika-brežněvisty Josefa Skály na Hrad. Zábavné je, že když u nás ještě za covidu řádila Babišova naprosto neschopná vláda, kterou výjimečně svorně nesnášeli normální lidé i zmatení bojovníci proti údajnému „covidfašismu“, viděla to herečka v lednu 2021 úplně jinak. „Je to těžká doba. Vždy se snažím dívat se do dalších zemí a srovnávat to. Ono je to vlastně všude stejné. A mě štvou lidé, kteří furt jen nadávají a stěžují si. Já to zkrátka nesnesu. Pořád by to někdo dělal lépe než vláda.“ To byla příkladná konstruktivnost. Jenže to už zřejmě neplatí.

Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka (KDU-ČSL / se souhlasem)

Můžeme poskytnout nezištně hned několik rad. Pokud paní Obermaierové hrozí smrt zimou, byť hraje ve sledovaném seriálu, je třeba založit odbory a domoci se vyššího příjmu. Druhá možnost, ať skutečně vyrazí za Putinem a podepíše s ním nějakou smlouvu, když už ji to napadlo. Bude to mít asi stejný smysl jako jakákoli jiná smlouva uzavřená s režimem bývalého důstojníka KGB, ale aspoň přijde cestou na jiné myšlenky. Třetí variantou je odstěhovat se do Ruska, tam prý teď všechno kvete, co se osvobodili od tyranie západních firem, sankce jim prospívají a plynu prý mají nadbytek. Scénář čtyři: využít situace a na chalupě natočit remake Mrazíka, aspoň té scénky mrznoucí Nastěnky.

Rozhodně bychom nedoporučovali onu herečkou zmíněnou variantu skákat do vody. Vzdor oteplování planety zas takovou teplotu přes zimu nemá, aby to člověka potěšilo. Kdyby bylo úplně nejhůř, třeba by jí mohl nějaké peníze na palivo půjčit organizátor protestů Vrabel, ten prý něco vybral. Do té doby by si mohla topit sebranými spisy V. I. Lenina. Soudruh Skála určitě bude mít k tajným strategickým zásobám tohoto paliva přístup.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články