Již dvacátý ročník Highjump se jako vždy uskuteční v Hříměždicích od 2. do 3. srpna, u lomu, který je rájem pro milovníky extrémních sportů, přesněji skoků z výšky. Hlavním lákadlem této akce jsou právě tito milovníci skoků, kteří do vody letí z 12, 16 a 20 metrů, jedná se totiž o největší středoevropský cliffdivingový závod. Podtitul Legendy, nenese tato akce jen tak náhodou. V prvním srpnovém víkendu je možné se v žulovém lomu setkat také se skokany, kteří se účastnili již prvních ročníků.

„I letos se nám do závodu hlásí přední evropští i světoví skokané. Pro tento rok máme v plánu divákům představit nové tváře skokanského pole. Bude zase na co koukat,“ řekl k závodu jeden z pořadatelů Tomáš Jechort. „Také zveme na závody skokany, kteří na Highjumpu skákali při prvních ročnících. I to jsou legendy, které musí na dvacátém ročníku být,“ doplnil Tomáš Jechort. Cliffdiving je považován za nejstarší extrémní sport světa, který pochází z americké Havaje. Letos Hříměždice navštíví například Anna Bader, německá skokanka a několikanásobná vítězka Highjumpu nebo Michal Navrátil, nejlepší cliffdiver České republiky, který se v roce 2017 stal vícemistrem světa.

Highjump samozřejmě láká i na hudební hvězdy, které k správné akci vždy patří. Jako každoročně nebude na Highjumpu chybět ani hudební program. Na několika hudebních pódiích se představí především ty kapely, které se zapsaly do historie akce. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení PSH, legendy české hip hopové či rapové scény.která pro svůj koncert připravila speciální set z písní, které za posledních dvacet let nahrála. Skupina ve složení Orion, Vladimir 518 a DJ Mike Trafik patří mezi matadory tuzemské scény. Dalším lákadlem je skupina Vypsaná fixa nebo Kapitán Demo. Dále vystoupí rapper Smack, ska-reggae formace Fast Food Orchestra a mnoho dalších. Novinkou pro letošní ročník bude čistě elektronická scéna Prima Cool Stage. Zde vystoupí přední čeští djové, kteří vyznávají hudební styl house music.

Kromě cliffdivingu a hudební produkce je Highjump přehlídkou dalších adrenalinových sportů. K vidění bude exhibice flyboardistů přímo v lomu za účasti nejlepších světových vyznavačů tohoto mladého atraktivního sportu. K dispozici bude také dostatek klidových zón, stolních fotbálků, nafukovací Ninja Faktor areál a mnoho dalšího. Samozřejmě nebude zapomenuto ani na dostatek občerstvení v podobě výběru ze světových kuchyní. Pro návštěvníky bude připraveno stanové městečko se sociálním zařízením.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!