Historický výsledek voleb: SPOLU vyhrála volby. Babiš nezvládl svůj boj o ovládnutí státu a čeká ho agonie

Petr Fiala, Markéta Pekarová Adamová a Marian Jurečka (Zbyněk Pecák / FORUM 24)

Petr Fiala, Markéta Pekarová Adamová a Marian Jurečka | FOTO: Zbyněk Pecák / FORUM 24

Volby do poslanecké sněmovny přinesly dobrou zprávu. Andrej Babiš již nemá šanci sestavit fungující vládu. I kdyby ho prezident pověřil sestavením kabinetu, tak nemůže získat parlamentní důvěru. Koalice SPOLU s ním vládnout odmítá a demokratické strany mají ve sněmovně zjevnou většinu. Česká republika má opět šanci být civilizovanou a plně svobodnou zemí.  

Demokraté vítězí díky skvělému výsledku koalice SPOLU, která uspěla v překvapivém počtu krajů. K jejich vítězství ale také přispěla bizarní rvačka party špinavých trpaslíků, kteří všichni společně vsadili na antievropská a populistická témata. Koalice SPOLU vyhrála díky kvalitní kampani a skvělému výkonu Petra Fialy, který se ukázal být rozhodnutým kandidátem na premiéra.

Nejlepší zprávou voleb je pád komunistické strany do propadliště dějin. Stranu, která nese zodpovědnost za hnusný totalitní režim, za tisíce mrtvých a okradených lidí a za devastaci země, konečně potkal zasloužený trest.

Smutný je osud ČSSD, kterou voliči potrestali za kolaboraci s hnutím ANO. Uspokojující je výsledek Roberta Šlachty: Těchto 4,7 procenta pro policejní stranu je skutečně ideální výsledek pro demokracii. Plukovník Šlachta by se měl stydět.

Miloš Zeman se ještě může snažit uměle udržovat při životě vládu Andreje Babiše. Bude to ještě strašné, ale Babiš už dříve nebo později skončí. Zemana ovšem viditelně opouštějí síly.

Nastává nové období v dějinách České republiky. Pád babišistánu je na dosah. Záleží na tom, zda budou mít strany v demokratických koalicích zodpovědnost, jak dlouho se prezidentovi bude dařit komplikovat situaci i na mnoha dalších faktorech. Ale ten zásadní krok udělali Češi.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]