Historik Vondruška přirovnal Babiše k Janu Husovi, Giordanu Brunovi a k Miladě Horákové

Vlastimil Vondruška (commons.wikimedia.org/Vlastimil Vondruška)

Vlastimil Vondruška | FOTO: commons.wikimedia.org/Vlastimil Vondruška

Absurdní chování Babišových příznivců a také jeho novin nezná žádné rozumné meze. Podlézají Babišovi zcela beze studu a razí ty nejhloupější téze.

Nacionalistický historik a spisovatel Vlastimil Vondruška přirovnal Andreje Babiše k Mistru Husovi, Giordanu Brunovi a – vrchol všeho – k Miladě Horákové.

Opravdu mu informace o činech premiéra přijdou jako ideologická nařčení, proti kterým se nedá bránit? A má za pravdu tvrzení, že demonstranti v Praze i v jiných městech jsou jen figurky, hnané opozicí na barikády? Zdá se, že ano, neboť s takovými tvrzeními jde ve snaze „bránit“ Babiše na veřejný trh. Kde jinde, než na zpravodajském portálu iDnes.cz, patřící do skupiny médií Mafra, patřící do holdingu Agrofert, patřícího do svěřenského fondu, který opravdu, ale opravdu neovládá premiér.

Vondruška, známý svým oslavováním husitů, varuje obyvatele České republiky před emocemi, s nimiž prý demonstrují a protestují odpůrci Andreje Babiše. A ujišťuje, že tyto emoce opadnou a po vystřízlivění všichni zjistíme, že se „zdánlivě nezpochybnitelná tvrzení politiků a médií ukázala ne tak úplně pravdivá či přesná“ a my jsme byli jimi manipulováni.

Hlavní téma červnového vydání časopisu Revue FORUM ()

Předpokládá tak, že co demonstrant, to hlupáček, který není s to rozeznat, jaká je realita. Co protestující, to naiva, který, zaplněn emocemi, skočí kdejakému lumpovi na lep. A dění u nás přirovnává k Orwellovi, k jeho novele Farma zvířat, té geniální parabole o chodu komunisty ovládaného státu. Podle něj ale evidentně těmi vepři, kteří se vzbouří proti sedlákovi a nastolí šílený režim, jsou opoziční politici a my, novináři. Oním sedlákem, vlastně moudrým mužem, který zvířátka na farmě sice dřel, ale jinak byl hodný a vždy je nechal proběhnout a dal jim nažrat, je zřejmě premiér Babiš.

A zase ten klid na práci. Je fascinující, jak všichni, kdož se snaží Babiše nějak obhájit, se myšlenkově vrací do doby vrcholící normalizace. Do doby, kdy se občané už přestávali bát a dávali nechuť k vládnoucí KSČ najevo na náměstích. Do doby, kdy se v řízených médiích začaly objevovat „názory pracujících“, kteří odsuzovali demonstranty jako zmanipulované (ach, jak podobné, vlastně úplně stejné) a žádali klid na práci. Protože jinak ten socialismus nevybudujeme.

Takže Vlastimil Vondruška má jasno a píše: „Politici rádi ohromují neustálými prohlášeními a údernými návrhy na „řešení“. Rozumné je proto raději vyčkat, až se věci vyjasní. Emoce většinou zastírají rozum a mnohdy mohou způsobit velké škody. Buď nepochopením situace, nebo její lživou interpretací.“

Podívejme se , co Vondruška vyplodil za konstrukci o údajném honu na Babiše: „Proti ideologickému nařčení se prakticky nedá bránit. To poznal Jan Hus, Jeroným Pražský, Giordano Bruno, stejně jako Milada Horáková a stovky a tisíce dalších obětí ideologické zvůle.“

SPECIÁL FORUM (archiv)

A máte to. Takže Babiš není zloděj evropských dotací, bezuzdný uchvatitel politické, ekonomické a mediální moci. On je obětí ideologické zvůle! Chudák. Škoda že jeho jedinou ideologií je jeho osobní prospěch a premiérská židle. Nic víc. Tenhle náš nový Jan Hus, který by se nechal za pravdu upálit!