Hlas z Ruska: Putin se chová jako chladnokrevný psychopat a spoléhá se na sadisty

Vladimir Putin. (Profimedia.cz)

Vladimir Putin. | FOTO: Profimedia.cz

Ruský vůdce Vladimir Putin se spoléhá už jen na násilí a myslí si, že se udrží u moci obušky. Slouží mu gorily, které jsou za to odměněny různými privilegii. O tom píše na svém facebooku Ilja Jašin.

Známý ruský opoziční politik, aktivista a blogger Jašin píše:

Chtěl bych říci pár slov o dnešních shromážděních a průvodech na obranu Navalného.

  1. Jednalo se o protestní akce a samozřejmě zoufalství. Lidé vyšli do ulic, protože není možné tiše sledovat, jak pomalu a cynicky úřady zabíjí člověka před celým světem. Šli ven se skutečným rizikem nejen uvěznění na 15 dní, ale také obvinění z trestného činu extremismu ve světle nových iniciativ státního zastupitelství. FORUM 24 (archiv)
  2. Úřady se snaží použít novou taktiku boje proti pouličním protestům. Dříve se lidé směli shromažďovat na náměstí a poté byl dav rozbit na skupiny a rozptýlen. Nyní se policie snaží předem zablokovat a uzavřít jakékoli místo, kde se lidé mohou shromáždit, a nutí demonstranty, aby se krčili v uličkách. To je prvek psychologické války: pro úřady je důležité, aby občané netvořili velké zástupy a necítili nadšení z pocitu jednoty.
  3. Dnes tato taktika úřadů selhala. I přes blokování náměstí bylo lidí tolik, že dokázali zaplnit centra největších měst a doslova proudili kolem policejních kordonů.
  4. Je zcela zřejmé, že hlavním zdrojem, na kterém spočívá Putinova moc, je síla. Právě siloviki se stali v Rusku privilegovanou třídou, pro niž se vytvářejí privilegované podmínky na úkor ostatních občanů. Tak se kupuje jejich věrnost.
  5. Putin je přesvědčen, že bude schopen udržet si moc policejním obuškem a má před očima Lukašenkův příklad. Chová se jako absolutně chladnokrevný psychopat a spoléhá se na ozbrojené sadisty a to mu umožňuje udržet si moc v zemi, kde ho doslova každý nenávidí.
  6. Domnívám se, že Putinovo jednání spadá pod článek 278 trestního zákoníku Ruské federace: „Násilné udržení moci“. Samozřejmě si je jistý, že sám je roven státu a nebude se muset za nic odpovídat. Ale jak nás učí historie, může to být klam.“

Tolik Ilja Jašin.

Takhle vypadá režim, kterému hodlají sloužit Miloš Zeman, Václav Klaus, komunisté a okamurovci. Takzvané tradiční hodnoty a hlásání suverenity teď mají barvu ruské trikolory a tu hnusnou kombinaci na svatojiřských stužkách.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com