Hlásím: Urážel Zemana, nedal účtenku a chtěl pracovat na státní svátek

Čeká nás návrat do dob PS VB? ()

Komu chyběly komunistické móresy, diktát, represe a zákazy, musí poslední dobou jásat. Je tu totiž opět tendence vrátit naši republiku do předlistopadové éry a vytvořit opět společnost, ve které se každý bude dívat přes rameno a dávat si pozor na každé slovo, které prohodí. Zákon o hanobení prezidenta je snad sice pouhým výkřikem do tmy, ale už nyní se můžeme „těšit“ na podobné obludnosti, které nám nachystala vláda ve spolupráci s poslanci.

Stejným omezením osobní svobody je například šmírovací elektronická evidence tržeb, vyšperkovaná účtenkovou loterií nebo webem, kde je možné udat podnikatele, který vám nevydá při placení účet. Těmito „vynálezy“ Andreje Babiše se vracíme do doby Pomocné stráže Veřejné bezpečnosti. Kdo bude pilně práskat, bude mít reálnou možnost získat odměnu od ministra financí, který si jen tak mimochodem z EET vezme informace, prospěšné pro jeho osobní podnikání.

Sociální demokraté s touto Babišovou snahou nemají žádný problém a v nastaveném trendu návratu republiky do totality přichystali také pár zákonů, které tentokrát nesešněrují pouze podnikatele, ale i všechny ostatní. K největším perlám patří omezení prodeje ve státní svátky nebo chystaný protikuřácký zákon. Na rozdíl od Babiše je však předseda ČSSD slabý lídr a pokusy jeho partaje o novodobé sociální inženýrství a podobné výdobytky nedokáže dobře odprezentovat a zároveň lidem vnutit ideu, že omezení svých svobod vlastně chtějí.

Jak se však zdá, další pokusy diktovat lidem, jak se mají chovat a smýšlet, budou následovat. Posledním důkazem budiž návrh šedesáti čtyř komunisticky smýšlejících poslanců trestat občany za drzou kritiku hlavy státu. Demokracie je na ústupu, chce se říct.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]