Kdo vkládal do nové vlády naděje, začíná být mírně rozpačitý

Petr Fiala (ODS) (FORUM 24 / Аlеոа Spálеոská)

Petr Fiala (ODS) | FOTO: FORUM 24 / Аlеոа Spálеոská

Nová vláda ještě neusedla ve Strakově akademii a její počínání už budí rozpaky. Ponechme stranou mikulášskou v Lánech, která už si žije paralelně svým kašpárkovským životem, daleko horší jsou výroky a plánované kroky ohledně řešení pandemie. Zejména proto, že jsme čekali rozhodnost a onen tah na branku. A nejen s covidem. Ne nějaké to lidovecké rozhodné „možná“.

Nemocnice kolabují, zdravotníci sotva pletou nohama, někteří blázni tady dokonce věří, že injekční jehlou jsou do těla vpravovány čipy, ale profesor Válek si plánuje ponechat svůj úvazek na rentgenovém oddělení v Brně. Nevím, jestli někdy v posledních měsících jel po D1, ale čas strávený tam bude jeho hlavní úvazek.

()

Do toho další budoucí ministr Jurečka v Otázkách Václava Moravce prohlásil, že odcházející vládou připravované povinné očkování pro 60+ oni po svém nástupu zruší. „Pokud profesní organizace budou požadovat, aby v jejich oblasti bylo očkování povinné, Fialova vláda je vyslyší,“ ještě nadto řekl Jurečka. Protože výhrůžky odchodů z policie a ze sociálních služeb prý berou vážně. A že stát ještě lidem dostatečně nevysvětlil, proč je to nutné. Opravdu? Skoro čtyřicet tisíc mrtvých je slabý argument?

Ono totiž nejde jen o ten covid. Jde o tu rozhodnost, kdy se každá nová vláda právě v začátku svého mandátu jaksi z principu pouští do nepopulárních opatření a zejména v prvních dvou letech se pokouší řešit hlavně ty zapouzdřené boláky. A že jich tu je!

Naprosto rozbujelá státní správa, kdy se ze státu i přes rostoucí vliv a možnosti digitalizace stal takový jeden velký úřad práce, kde ještě vládne papír a razítko. Operátoři nám tady při kvalitě služeb veřejného záchodku prodávají internet s televizí za pět procent průměrného platu a regulační úřad? O soudech, a tedy právním státu, ani nemluvě, minulý týden odešla konečně (!) do důchodu nechvalně proslulá bolševická soudkyně Králová, týden předtím se řešila korupce u soudu. České vysoké školy, a vlastně i ty nižší, připravují mladé lidi na život tak v roce 1995! Mám pokračovat? To bych u toho počítače seděl dlouho do noci.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]