Adriana Krnáčová říká, že je Babiš lhář, a připravuje knihu o Praze

ceskatelevize.cz

Primátorka Adriana Krnáčová | FOTO: ceskatelevize.cz

„Řídit stát jako firmu je ta největší hovadina, kterou jsem kdy slyšela,“ sdělila bývalá primátorka Prahy Adriana Krnáčová serveru Aktuálně. Někdejší Babišova superstar svého bývalého dobrodince nesnáší a připravuje knihu, v níž se prý nechala inspirovat čtyřmi roky, jež prožila ve „zkorumpovaném prostředí pražské politiky“. Bude se ovšem jednat o umění, o kriminálně-politický thriller.

O Andreji Babišovi, který si ji vyhlédl jako jednu z vhodných figur na billboardy ve volební kampani a pak ji instaloval do pozice primátorky hlavního města, neřekne Krnáčová moc dobrých slov. Je to pro ni zejména lhář, který ji hodil přes palubu.

„Nechci mluvit konkrétně, ale lídr, který nestojí za svými lidmi, není lídr. Stejně tak není lídrem ten, který prokazatelně lže a který místo toho, aby šel příkladem, je spíše protikladem toho příkladu,“ řekla Krnáčová. Hnutí ANO, do něhož vstoupila v roce 2014 podle ní už není, co bývalo. Zkazilo se a je nevěrné svým původním myšlenkám. V premiérově straně ale zatím zůstává, aby tam prý hrála roli vnitřní opozice.

Tak to se nám tu zase rozjasnilo. Babišovy bludy, pod něž se dříve podepisovala, nyní Krnáčová kritizuje. S Babišem se ráda fotila a dělala mu křoví, když přebíral stát s celým svým ohromným konfliktem zájmů. A ona, statečná občanská aktivistka, tento neskutečný útok na občanskou společnost maskovala údajným bojem s korupcí a legitimizovala.

Krnáčová nadává na Babiše, ale nemá přitom ani trochu studu. Netuší, že by se měla veřejnosti omluvit. Dříve, než začne vydávat své detektivky, tak by měla napsat docela jinou knihu. Mohla by se jmenovat: Adriana Krnáčová: Jak jsem sloužila špatné věci.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner