Američan našel 50 let starý dopis v lahvi. Napsal ho ruský námořník

vesti.ru

Anatolij Prokofjevič Bozanenko | FOTO: vesti.ru

Další poselství v lahvi hozené do moře našlo adresáta. Trvalo to půl století.

Američan Tyler Ivanoff našel lahev poblíž města Shishmaref na Aljašce.

„Právě jsem hledal palivové dříví, když jsem našel láhev,“ říká. „Musel jsem použít šroubovák, abych dostal zprávu ven.“

Text ale nemohl přečíst, protože byl napsán v ruštině. Proto Ivanoff sdílel svůj objev na Facebooku a další uživatelé mu pak zprávu přeložili. Byl to pozdrav ruského námořníka z doby studené války a dopis byl datován 20. června 1969. Zpráva obsahovala i adresu a prosbu, aby osoba, která ji najde, poslala odpověď.

Ruská média příběh převzala a našla autora. Jmenuje se Anatolij Prokofjevič Bozanenko a byl prý zpočátku skeptický. Nejspíš si na své psaní už nepamatoval Pak ale uviděl na konci dopisu svůj podpis.

Před padesáti lety sloužil jako 36letý na palubě lodi Sulak. Později, to bylo už v 90. letech, mu bylo líto, že loď sešrotovali. Ze starých časů má muž dodnes jako památku na loď suvenýry a to dokonce japonských lahví s alkoholem.

vesti.ru

(Zdroj Spiegel.de, Vesti.ru)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner