Američtí turisté potkali na procházce královnu Alžbětu a nepoznali ji

repro: Daily Mail

Skupina amerických turistů nepoznala královnu Alžbětu II., když ji náhodou potkali na procházce poblíž její skotské usedlosti.

Třiadevadesátiletá královna se procházela v areálu hradu Balmoral v Aberdeenshire ve Skotsku za doprovodu příslušníka ochranky Richarda Griffina. Ten je ve službě královské rodiny už třicet let. Když královna narazila na skupinu turistů, měla na hlavě šátek, takže poněkud připomínala postarší paní z lidu. Američané nevěděli, o koho se jedná, a ptali se jí, jestli je místní. Královna připustila, že skutečně má poblíž dům.

Pak se jí ptali, zda někdy neviděla královnu. Alžběta jim sdělila, že nikoli, ale ukázala na Richarda Griffina a řekla: „Ne, ale tento policista ano.“

Američtí turisté pak pokračovali v chůzi, aniž zjistili, s kým vlastně mluvili. Tak můžeme doufat, že k nim ta zpráva dorazí aspoň dodatečně. Jen je asi bude mrzet, že si se skotskou venkovankou neudělali selfíčko.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner