Babiš oznámil, že v dětství miloval babočku modrookou. Vypukla odborná diskuse

cs.wikipedia.org

Babočka paví oko | FOTO: cs.wikipedia.org

Současné dění má řadu nezamýšlených a blahodárných důsledků. Například jsme zjistili, jaké všechny orgány má Evropská unie a co je jejich smyslem. Je to v podstatě taková občanská nauka za pochodu a na praktických příkladech. Učitel národů Komenský by na to téma mohl napsat nějaké poučné scénky, kde by se žertovným způsobem vyložila slova jako audit, trestní stíhání, státní zástupce, dotace a podobně.

Je to mnohem větší legrace, než jsme si mysleli.

Poučení se ale týká i oblasti přírodních věd. Zatím problematiku motýlů v našem společenském provozu reprezentoval jen jejich znalec Martin Konvička, který ale nevyužil příležitost a pouštěl se do různých exkursů z oblasti religionistiky, což dopadlo stejně, jako když kardiochirurg mluví do konstrukce ponorek. Jedním z nejvýraznějších projevů své dráhy ale motýlí agendu nastolil Andrej Babiš. Ujistil národ o tom, že „chceme motýle“, čímž vyvolal vlnu lidové tvořivosti, jakou jsme neměli od dob národního obrození a normalizace.

Na Twitteru účet Babiš (netušíme, kdo ho momentálně obsluhoval) zareagoval:

Včera jsem dal rozhovor jednomu deníku a redaktor mi ukazoval spoustu vtipů, jak se moji “fanoušci” dobře baví, když mluvím o motýlech. A já se teda bavil taky 😂 Jako kluk jsem miloval babočku modrookou.

Strhla se debata o tom, jestli „babočka modrooká“ u nás vůbec žije, když se vyskytuje v Kalifornii. Možná je ovšem záměna za Babočku paví oko, která skutečně na křídlech má modrá očička. Nikde taky není řečeno, že Babiš musí milovat jen něco, co na vlastní oči viděl živé. Mohla to být babočka zneživotněná a připíchnutá špendlíkem, co se ani nehnula, což mohlo malému Andrejovi vyhovovat. Někdo má rád objekty, co se nehýbou. Pohyb vnáší do všeho jen zmatek a odvádí od klidu na práci.

Osobně bych přivítal, kdyby pan předseda a majitel organizace ANO nastolil ještě další témata. Babočkami jsem se nezabýval několik desítek let a byla to příjemná změna.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republikce.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner
Doporučujeme