Babiš s Hamáčkem nás v krizi neochrání, ale pošlou do horoucích pekel

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a premiér Andrej Babiš (ANO) (ČTK)

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a premiér Andrej Babiš (ANO) | FOTO: ČTK

Blamáž s (ne)cestou Jana Hamáčka do Moskvy přebila exploze na politické scéně. Jak se ukazuje, Hamáček dlouho předtím, než měl s prokremelským slovenským politikem Andrejem Dankem žebrat v Rusku o Sputnik V, věděl s Andrejem Babišem i exministrem Tomášem Petříčkem o tom, že se naše země s největší pravděpodobností stala předmětem teroristického útoku ze strany Putinova režimu.

Zatím nevíme, proč by k takové akci na našem území došlo. Byla důvodem dodávka zbraní na Ukrajinu? Nebo snad rivalita mezi Hlavní správou rozvědky GRU, podléhající obraně, a Federální správou bezpečnosti (FSB), jejíhož ředitele jmenuje prezident? Jak známo, v případě FSB se jedná o nástupnickou agenturu sovětské tajné služby KGB.

Celá kauza ohledně ruské vakcíny má zejména politický a propagandistický, nikoliv praktický ráz. Začal s ní Hrad a plynule na ni navázal plukovník Prymula, který již předtím proslul svým rodinným byznysem, napojeným na zdravotnictví.

Boj za mír (ČTK)

Celá operace měla, stejně jako v minulosti, ukázat na zlý Západ, který nám nechce dát více vakcín, zatímco hodný Východ nám chce opětovně pomoci, podobně jako v Mnichově, ale nemůže, jelikož lidé jako exministr Jan Blatný nechtěli pro svůj národ neregistrovanou vakcínu. Mimochodem Evropská léková agentura (EMA) ze strany Ruska stále neobdržela nezbytnou dokumentaci, směřující k zahájení schvalovací procedury.

Nic z toho ale nebránilo prezidentu republiky Miloši Zemanovi, aby exministra Jana Blatného a ředitelku Státního ústavu pro kontrolu léčiv Irenu Storovou veřejně obvinil ze zbytečné smrti tisíců lidí. Je to ale přesně naopak. Za vysoké ztráty na životech může naše neschopná vláda.

Duo Babiš–Hamáček potvrdilo, že v krizi nás nejen neochrání, ale pošle do horoucích pekel. Výsledkem zmatečné politiky vlády je nejen nejdelší omezení normálního života v celé Evropské unii, ale zejména nesmyslná šikana našich dětí: rotační výuka (pouze pro první stupeň, druhý zůstává uvězněn doma), nošení roušek po negativním testu či nemožnost sportování ve škole i mimo ní.

Smutnou třešničkou na dortu současné koalice jsou podezřelé státní zakázky. Bez nadsázky se jedná o vyhození miliard za nekvalitní čínské zboží, zatímco high-tech domácí produkty zůstaly zkrátka. „Nikdo“ samozřejmě „nevěří“ tomu, že zvítězily tučné provize nad zdravím národa.

Další proruská fronta se záhy otevřela při plánované dostavbě Dukovan. Jedná se o vskutku „velké peníze“. Lobbistická klika z Hradu zcela bez skrupulí prosazuje ruský Rosatom. Co na tom, že zprávy bezpečnostní komunity jsou soustavně bagatelizovány, zatímco pracovníci Bezpečnostní informační služby, v čele s jejím ředitelem Michalem Koudelkou, byli prezidentem Zemanem označeni za „čučkaře“.

Prezident Ruské federace Vladimir Putin a prezident ČR Miloš Zeman (ČTK)

Můj kolega a kamarád František Stárek Čuňas trefně poznamenal, že KGB z našeho území nikdy neodešla. A jak se ukazuje, zázemí pro činnost ruských agentů usnadňuje proruská aktivita nejen hradních, ale i vládních šíbrů. Každý ví, že činnost agentům usnadňuje na cizím území nejen týl diplomatického sboru, ale i obchodní prostředí.

V případě Dukovan by dorazily nejen desítky ruských odborníků na jadernou energii, ale bezpochyby i „odborníci“ na zcela jinou problematiku. Jistě, atomová elektrárna není atomová bomba. Ale neměli bychom zapomínat, že v reálné politice platí, že diplomacie, stejně jako byznys, jsou a budou využívány cizími rozvědkami.

Rusko, stejně jako za studené války, má pocit, že mu všichni okolo chtějí pouze škodit a ocitá se v obklíčení nepřátel. Nechápe, nedovede pochopit, že jeho bývalé gubernie, včetně Československa, nechtějí žít pod kuratelou Moskvy. Rusko trpí nemocí všech impérií, pro něž ztráta sebemenšího území ohrožuje jeho celistvost. V praxi předvádí mentalitu jako vystřiženou z dob Brežněvovy doktríny: pouze sovětský generální tajemník rozhoduje o směřování každé jedné země socialistického „tábora míru“.

Proruští aktivisté se chovají podobně jako někteří revizionisté, bagatelizující komunismus. Tito historici tvrdí, že báťuškovi Stalinovi nešlo po válce o nic jiného nežli o zajištění válečných hranic, což se o třicet let později podařilo Brežněvovi v Helsinkách. Byl to prý „proradný“ Západ, kdo vehnal svět do studené války. Nevím, zda si uvědomují, že ono zajištění hranic zahrnovalo rozsáhlé neruské území střední a východní Evropy, ocitnuvší se vinou domácích pátých kolon – komunistických stran – v mocenské sféře Moskvy.

Ne nadarmo se říká, že ten, kdo nezná svoji historii, si ji musí zopakovat.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]