Babiš prý sám sobě abolici nepodepíše. Je to charakter

Twitter J.Ovčáčka

Andrej Babiš s Milošem Zemanem | FOTO: Twitter J.Ovčáčka

Miloš Zeman je rád, že má v premiérské funkci člověka, který poslouchá jeho povely a sem tam se dá i vydírat. Dalším trumfem prezidenta při této dovednosti měla být i abolice pro Andreje Babiše. Předseda vlády ovšem údajně nic takového nechce, a pokud mu Zeman „dáreček“ nabídne, odmítne jej.

Není divu, Babiš totiž stále pokračuje ve své rétorice, podle níž je nevinný. Tento postoj už známe z obvinění ze střetu zájmů i spolupráce s StB, je tedy pochopitelné, že je prezentován i v případě podvodu na Čapím hnízdě. Po rozhodnutí Pavla Zemana o pokračování premiérova trestního stíhání tak slova o kampani, účelovce a praktikách mafie uslyšíme po čase znova a často.

Babiš by se této trapné anabáze mohl velmi jednoduše zbavit, tím, že přijme slibovanou abolici od svého přítele z Hradu. Tu si posléze kontrasignuje a bude vystaráno. To by ovšem mohlo pro majitele hnutí ANO znamenat víc škody než užitku. Pokud přece ministerský předseda stále hovoří o své nevinně, není třeba zbaběle utíkat od vyšetřování. Každý soud by přece takový vzor čistoty musel osvobodit.

Přijetí abolice by navíc mohlo nahlodat i některé členy aňácké sekty, kteří by začali pochybovat o dokonalosti svého vůdce. A to si dva roky před volbami nemůže Babiš dovolit. Místo zastavení stíhání prezidentem tak bude muset najít jiné řešení celého problému. Když se k tomu ovšem přidal i audit Evropské komise, bude zřejmě premiér pár týdnů beze spánku. Přijít o peníze a svobodu je totiž zatraceně nepříjemná situace.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner